Sanat ve Kitaplar Evde Hikayenizi Anlatabilir

Sanat ve kitaplar, evde başka hiçbir eşyanın yapamayacağı kadar hoş ve sıcak bir ortam yaratmanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda hikayenizi de anlatabilir. Okuduğunuz kitaplar ve sevdiğiniz resimler ya da heykeller hikayenizi anlatmayacak da ne anlatacak ki zaten? Yıllar içinde biriken çok sevdiğimiz kitaplar ve evde görmekten mutlu olduğumuz sanat eserleri bizi mutlu ettiği kadar başkalarının da bizi daha iyi tanımasını sağlayacak. Peki siz bu iki mutluluk kaynağını evinizde nasıl yerleştirdiniz? İlham alabileceğimiz, harika bir şekilde dekore edilmiş evler buldum!

Sanat ve kitaplar bir arada

sanat ve kitap

Sanat ve kitaplar bir arada olduğunda kesinlikle çok daha güzel görünüyor. Benim kitaplığım bu fotoğraftakine çok benziyor. Belki benimkinde kitapların önünde daha fazla büst ya da heykelcik gibi dekoratif objeler vardır. Bir de elbette çiçekler! Kitaplar ve çiçekler en az sanat ve kitaplar kadar birbirine yakışıyor. Resimler ise kitaplıktan duvarda yer kalmadığı için hemen çaprazındaki duvarda yer alıyor.

sanat ve kitap

Sanat galerilerinden ilham almak da sanat eserlerini sergilemek için çok mantıklı bir yöntem. Işığın resmi öne çıkaracak şekilde kullanılması yetiyor çoğu durumda zaten. Belki bir de beyaz bir duvar çok daha iyi olabilir. Tabi elinizdeki resimlere de bağlı. Alçak bir kitaplık ve üzerinde yer alan çerçeveler de harika durmuş. Büyük bir koridorunuz varsa harika bir ortam yaratabilirsiniz.

sanat ve kitap

Kitaplığa asılan resimlere bayılıyorum! Kendi kitaplığıma henüz cesaret edip asmamış olsam da her gördüğümde aklım başımdan gidiyor diyebilirim. Bir de kitaplığınızın arka kısmını boyayabiliyorsanız mutlaka boyayın derim. Değişik bir desene sahip duvar kağıdı da çok şık durabilir. Bu fotoğrafta da beyaz ve mavi fazlaca sevimli olmuş!

sanat ve kitap

Yemek odası ve kütüphanenin bir arada olması giderek daha çok hoşuma gitmeye başlıyor. Duvarlar boyunca kitaplıklar ve içinde hem kitaplar hem de küçüklü büyüklü sanat eserleri çok güzel olabilir.

sanat ve kitaplar

İşte en kolay şekilde yapılabilecek fikir de bu! İkea‘dan alabileceğiniz bu ince raflar ile harikalar yaratabilirsiniz. Üzerinde hem resim hem de kitap durabileceği için sınırlanmıyorsunuz. Aynı zamanda çeşitli minik objelerin sığacağı kadar geniş.

Bunlar da ilham alınabilecek sanat ve kitaplar göze bayramlıklarından olsun. Hepsi müthiş şeyler anlatmıyor mu? Keyfini çıkarın!

Menüye dön