Pencere Kenarında Okuma Köşeleri

Pencere kenarında okuma köşeleri kanımca bir evde bulunması gereken en keyifli köşelerden biri. Yola çıkmaya hazırlanırken bile aklımda olan tek şey pencere kenarında oturmaktır ve hemen “Pencere kenarı benim!” diye bağırırım. Anlayacağınız dışarı bakmaya çok meraklıyım. Eh söz konusu ev olunca da pencerelerimle çok haşır neşirim. Gündüz ışığından faydalanmak için hep yanına bir yere otururum. Özellikle baharda mis gibi bir serinlik de geliyorsa kitabımı bu köşede okurum. Geceleri de çok romantik bir insan olduğumdan ve gece serinliğini çok sevdiğimden en az on, on beş dakika pencere kenarındaki yerimi alırım. Durum böyle olunca pencere kenarında okuma köşeleri benim için gerçekten çok kıymetli. Hem çok güzeller, hem de çok kullanışlı! Siz de benim gibi temiz hava alamayınca çıldıracak gibi olanlardansanız, kesintisiniz bir okuma keyfi için pencere kenarlarını tekrar elden geçirmenin zamanı geldi demektir.

home-library-with-window-seat-30-1-kindesign
book-5-large
lovely-couch-next-to-window-offer-great-seating-space
Pencere kenarında okuma köşeleri
home-library-with-window-seat-21-1-kindesign
home-library-15-1024x876
home-library-with-window-seat-08-1-kindesign
Pencere kenarında okuma köşeleri

Pencere kenarında okuma köşeleri yaratmanın en basit yöntemlerinden biri elbette pencerenin hemen önüne ya da yanına bir yerlere rahat bir oturma alanı yaratmak. Bu ne istediğinize ve ne kadar yeriniz olduğuna bağlı olarak elbette değişebilir ancak küçük bir tabureniz bile olsa, üzerine atacağınız yumuşacık bir minder ile kendinize hoş bir köşe yaratabilirsiniz. Bence en ideal okuma köşesi içine gömülebileceğiniz bir tekli koltuk ve üzerine sadece çayınız ya da kitabınızın sığacağı küçük bir sehpadan oluşur. Sonuçta okuma köşeme geçtiysem rahatsız edilmek istemiyorum demektir ve ikinci bir koltuğa da gerek yok. Ah ama sevdicek ya da çocuklarla birlikte okuma alışkanlığınız varsa işler değişir. O zaman size bir okuma odası gerekiyor.

756
home-library-with-window-seat-18-1-kindesign
Pencere kenarında okuma köşeleri
window-seat-ideas-46-1-kindesign
600
window-seat-ideas-13-1-kindesign

Bazı şanslı insanların evlerindeki pencereler yeşilliklere ve enfes bir manzaraya bakıyor olabilir. Durum böyleyse ve pencere kenarında bir okuma köşeniz yoksa bu kesinlikle sizin ayıbınız. Benim gibi penceresi karşı apartmana bakanlar içinse karşıdaki görüntüyü daha katlanabilir kılmak elimizde diyorum. Ancak gelin şimdilik hayal kuralım. Paylaştığım fotoğrafların gerçeğe dönüşeceği günler de gelecek elbette. Sonuçta kitaplarına aşkla bağlı olan insanlar eninde sonunda evin her yanını kitaplıklarla dolduracak. Pencere kenarları neden olmasın? Bakmaya doyamadıysanız şurayı da inceleyebilirsiniz. Keyifle!

← Önceki yazı
Sonraki yazı ➝
Menüye dön