Kitap Dekoru, Eve Karakter Katan Kitaplar

Kitap dekoru artık çoğu evde bolca görmeye başladığım ve gördükçe de sevindiğim bir hal almaya başladı. Bir evde kitap yoksa o evde ruh da yoktur. Bunu artık hepimiz çok iyi biliyoruz. Ancak kitapların olması bazen yeterli olmuyor. Tek başlarına çok güzel de olsalar, eve uyumlu bir şekilde yerleştirildikleri zaman o büyülü güzellikleri daha çok ortaya çıkıyor. İster yatak odasında, ister yemek masasının arkasında, isetr banyoda ister salonda ister merdiven boşluklarında… Kitapları zevkli bir şekilde dizdiğiniz her yerde evinize farklı bir hava katmayı çok basite indirgeyip, göze bayram niteliklerini hem ön plana çıkaracaklardır.

kitaplık kitaplarkitap dekor kitap dekor

Kitapların evde şahaneler yaratmasın için kocaman bir kütüphaneye ve hatta raflara bile ihtiyacınız olmayabilir. Olursa kitaplar için elbette daha iyi olacaktır ama küçük bir bankın üzerine gelişi güzel koyduğunuzda bile odanın havasını hemen değiştireceklerdir.kitaplıkkitaplıkkitap dekoru

kitap dekoru

Ben kitaplarımı salonumda bulundurmayı tercih ediyorum. Eşimle en çok vakit geçirdiğimiz yer orası olduğu için her daim gözümün önünde olmaları hoşuma gidiyor. Ayrıca misafirlerim geldiğinde hemen kitaplığıma bakıp bir kitap üzerine muhabbet açıyorlar. Konu konuyu açıp kitaplığa eklenecek bir çok kitap alımına gelse de bu durumdan çok memnun olduğumu söylemem gerek. Kitaplık sahibi olmanın bir başka güzelliği de insanların okumayı ne çok sevdiğinizi görüp size bol bol kitap hediye etmeleri oluyor sanırım.kütüphanekütüphane

kitap dekoru kitap dekoru

Bazen çok sevdiğim kitapları ayrı bir köşede tutmak istediğim de oluyor. Bu gibi zamanlarda çok sevdiğim vintage siyah sandalyelerimin üzerine birkaç tanesini yanlarında küçük bitkilerle yerleştiriyorum. Dışarıdan da gün ışığı geliyorsa bildiğiniz dekorasyon dergilerindeki köşelerden çıkıyor ortaya. Sırf gözüme güzel gelsin diye kitaplarımla gün boyu oynayabilirim anlayacağınız.

kitap dekoru kitaplık kütüphane

Benim gibi kitap severlerin de aynı şeyleri yaptığına eminim. Çoğu arkadaşımın kitaplıklarında küçük minyatürler, dekoratif objeler ve hatta çerçeveler görüyorum bazen. Bunları görünce de yaşayan bir kitaplıkları olduğu için seviniyorum. Daha da özenli insaların kitaplıklarında da yayınevine, yazara, baskı tarihine ve hatta sayfa sayısına göre sıralama (hatta bazıları aldıkları aylara göre sıralama yapıyor) çeşitlerine rastladıkça zevklerini anlamak daha da kolaylaşıyor.

kitaplık kitaplık kitap dekoru

Kitaplar güzeldir. Onları zevkinize ve yeri geldiğinde takıntılarınıza göre sıralı görmek inanın daha da güzel. Keyifle!

Menüye dön