Books Actually, Singapur’da Şirin Bir Kitapçı

Books Actually bağımsız kitapçılar arasında dünyanın en popüler kitapçıları arasında yer alıyor. Aslını isterseniz başında “En” yer alan herhangi bir kitapçı listesine baktığınızda bu isme mutlaka rastlarsınız.

Books Actually
Bu hayli sevimli ve minik olduğu kadar içinde birçok şey barındırabilen kitapçı Singapur’da Tiong Bahru’da bulunuyor. Kitapçının kurucusu Kenny Leck ise tamamen bir kitap aşığı ve kitapları nası satacağını çok iyi bilen bir kitapçı.

Books Actually
Books Actually’de vintage ve ilginç kitaplar ve minik eşyalar da bulabilirsiniz. Ancak elbette mekanın en kıymetlileri kitaplar. Kenny Leck satılacak kitapların hepsini teker teker kendisi seçiyor ve buna çok özen gösteriyor.

Books Actually
Bana kalırsa Books Actually en çok dekorasyonuyla dikkat çekiyor. Özellikle dışında yer alan ağaç çizimi ve çiçekler sıcak bir hava yaratıyor. Önünden geçerken içeri girmemek için gerçekten ya çok dalgın olmak ya da kör olmak gerek.

Books Actually
İçerisi de bir o kadar keyifli ve keşfedilmeyi bekleyen şirin sürprizlerle dolu. Ben özellikle bu tür bağımsız kitapçılar görünce çok mutlu oluyorum. Hepsi birbirine benzeyen büyük zincir dükkanlardan ziyade kendine özgü özellikleriyle bu tür kitapçıları tercih etmeye çalışıyorum.

Books Actually
Kitapçıda sevimli bir kedi de yer alıyor ki sanırım bağımsız kitapçıların olmazsa olmazlarından biri de artık kediler. Bunun adı da Cake.

Books Actually

Bu küçük kuruluşun aynı zamanda bir de Math Paper Press adlı bir yayınevi de var. Şimdilik daha çok Singapurlu yazarların kitaplarına yer verse de genç yetişkinden anı kitaplarına kadar farklı türlere yer veriyorlar. Olur da bir gün yolunuz Singapura düşerse uğramamazlık etmeyin.

Books Actually

Menüye dön