Hamakta Kitap Okumak, Baharın Tadını Çıkarmak

Güneş kendini göstermeye başladığından bu yana bilmem fark ettiniz mi insanlar daha mutlu görünmeye başladı. Kuş sesleri sabahları şanslı insanları uyandırırken, biz şehirde yaşayan ölümlüler de pencereden giren minicik güneş ışığıyla uyanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hal böyle olunca herkeste bir canlılık seziliyor, gülümsemeler kahkahalara dönüşüyor. Yaşasın bahar, yaşasın güneş derken buluyor insan kendini. Peki sizin yaza girerken kurduğunuz hayaller arasında neler var?

hamakta kitap okumak

Hamakta kitap okumak

Hamakta kitap okumak kendi adıma şu sıralar hayalini kurduğum en güzel şeylerden biri diyebilirim. Yaz tatili planlarını yaparken bu hayalimi mutlaka gerçekleştirmenin yollarını arıyorum. Yani birbirine yakın iki büyük ağaç ya da yeterli gölgeye sahip, mümkünse etrafı çiçeklerle kaplı düz bir alan bulmam gerekiyor. Belki de verandasına hamak asabileceğim bir ev bulmam ya da zaten içinde ya da bahçesinde hamak olan olan bir ev bulmam yeter. Çok da olmayacak hayaller kurmuyorum artık. Bazen en güzel şeylerin en basit şeyler olduğunu hatırlayınca da seviniyorum. Hamakta kitap okumak üzerine biraz ilham almak için internete başvurduğumda ise enfes fotoğraflar gördüm. Hemen sizinle de paylaşmak istedim.

Kış boyunca biriken tüm enerji baharla birlikte dışarı çıkmaya başlıyor. Bu yüzden kitap okumaya ayırdığımız vakit haliyle giderek kısalıyor. Bu vakti biraz daha uzatmak için kendimize okuma köşeleri yaratmamız şart oluyor diyebiliriz. İnsan güneşli günlerde evde duramadığına göre, en güzeli bir hamak bulmak ve orada saatlerce kitap okuyup sonra da biraz kestirmek. Hamak bulmak gerçekten çok zorsa balkona atılacak birkaç pofuduk minder de aynı işlevi görebilir diye düşünüyorum. Siz bahar boyunca daha çok okumak isteyin, elbette baharın keyfini çıkartabileceğiniz bir yolu bulunur. Hatta parka gidip birkaç çocuk kovalayarak salıncakta bile kitap okunabilir! Belki size özenip kitap okumaya başlamaları da söz konusu olursa gerçekten çok keyifli olur.

Bu bahar kendinize vakit ayırmaya, hamakta kitap okumak gibi tamamen keyif odaklı şeyler peşinde koşmaya ve bol bol hayal kurmaya çalışın. Kendime daha çok vakit ayırmaya başladığımdan beri mutluyum, bende olduğunu bilmediğim farklı farklı yeteneklerimi keşfediyorum, hayallerimi gerçeğe dönüştürmenin yollarını aramakla kalmayıp buluyorum da. Size de aynını öneririm! Okuyacak kitap arayışındaysanız da buyrun efendim: kitaplar. Keyifle!

Menüye dön