Japonya’da Sakura Ağaçları – Kiraz Çiçekleri

Narin pembe beyaz çiçekleri ile sakura ağacı, Japonya’nın kültürü ile bağdaştırılıyor. Kiraz çiçekleri her baharda Japonya’nın her yerinde birbirinden güzellikte görüntüler yaratıyor. Çiçeklerin yaprakları düştüğünde yeri pembe bir halı gibi kaplıyor, rüzgarla uçuşuyorlar. Daha masalsı bir an düşünemedim. Fotoğrafların keyfini çıkarın!

Kiraz Çiçekleri Kiraz Çiçekleri Kiraz Çiçekleri Kiraz Çiçekleri

Japonya’da kiraç çiçeklerinin açışı Nisan’da başlıyor.Tatilden hemen sonra, çocuklar okula başlarken ve insanlar işlerine geri dönerken. hoşça bir merhaba diyor tüm insanlara. Japonlar çiçeklerin açışını tarih ve yerleri ile gösteren bir harita da yapmışlar; kiraz çiçekleri takvimi. Bu takvimle birlikte ilerlediğiniz, sakura ağaçlarını kiraz çiçeklerini açtığına şahit olabilirsiniz. Güzellikleri ile baş döndüren bu çiçeklere hayran kalmamak elde değil.

Japonya'da Sakura Ağaçları - Kiraz Çiçekleri Japonya'da Sakura Ağaçları - Kiraz Çiçekleri kitaplık kedisi Japonya'da Sakura Ağaçları - Kiraz Çiçekleri

Kiraz çiçekleri ve sakura açaçları Japon resim sanatında da çokça yer buluyor. Eski bir Japon geleneği olan “hanami” yani sakura ağacının altında piknik yapmak hala sürüyor. Tarihi ve modern Japon estetiğinde yerini koruması kiraz çiçeklerinin hem tarihinden hem de geçmişinden geliyor. Sakura ağaçları Japonya ve Kore’ye özel ağaçlar olsa da daha çok Japonya ve Japon kültürü ile bağdaştırılıyor.

Japonya'da Sakura Ağaçları - Kiraz Çiçekleri Japonya'da Sakura Ağaçları - Kiraz Çiçekleri Japonya'da Sakura Ağaçları - Kiraz Çiçekleri Japonya'da Sakura Ağaçları - Kiraz Çiçekleri

Her şeylerini sevdiğim ve özellikle edebiyat ve resimlerine bayıldığım Japon milleti pikniklerini bile estetik bir şekilde gerçekleştiriyor. Yaşamlarının neredeyse her anında güzellik var. Bu güzellikleri korumayı da çok iyi biliyorlar. Şu durumda Japonya’yı özellikle baharda ziyaret etmek gerektiğini hepiniz anlamışsınızdır.

Menüye dön