Filmlerde Kütüphane Sahneleri

Kitapseverler filmlerde bir kitaplık ya da daha güzeli kütüphane gördüklerinde hemen filmden kopup kitaplara bakıyorlar eminim. Benim filmi durdurup kitapların adını öğrenmeye çalıştığım sahneler bile var. Bugün de göze bayram niteliğinde filmlerde kütüphane sahneleri çok hoş olur diye düşündüm. Zaten hava soğuki akşama sıcacık evinizde şahane bir kitaba sarılmanız için özendirebilirim sizi umarım.

kütüphane

The Music Man. Shirley Jones elde edilmesi zor bir kütüphaneciyi canlandırıyor.

kütüphane

Breakfast at Tiffany’s. Kitaptan uyarlanan Breakfast at Tiffany’s’deki ‘seni seviyorum’ sahnesi elbette kütüphanede geçmeliydi.

kütüphane

The Breakfast Club. Bir hapishane olarak kütüphane. Filmin çoğu bu lise kütüphanesinde geçiyor.  Arkadaki modern heykel her kütüphanede olmasa da masa ve sandalyeler neredeyse her yerde aynı.

kütüphane

The Shawshank Redemption. Yani bildiğiniz Esaretin Bedeli. Hapishanenin kütüphanesini hepiniz hatırlarsınız. Şanslı mahkum diye bu insanlara deniyor.

kütüphane

Harry Potter. Seriden özellikle bir film belirtmiyorum. Neredeyse her filmde bir kütüphane sahnesi var. Hogwarts Kütüphanesi gerçek olsa keşke diye düşünenleriniz de vardır eminim.

kütüphane

Star Wars Episode II: The Attack of the Clones. Tüm dünyanın bilgisi size yetmiyor ve daha fazlasına ihtiyaç duyuyorsanız gitmeniz gereken yer “The Jedi Archives”.

kütüphane

Ghostbusters. Yani Hayalet Avcıları. Kütüphane sahnesini ben özellikle sevmiştim, sürekli sessiz olun diyen yaşlı kadın hayaletini hatırlıyor musunuz?

 

Menüye dön