Edebiyat Severler İçin Kitaptan Yılbaşı Ağacı

Her yılbaşında olduğu gibi bu yılbaşında da inatla kitaptan yılbaşı ağacı istiyorum. İstiyorum ama elbette yapılamıyor bir türlü. En sonunda oturup kendim yapacağım sanırım. Ancak sizin için geç değil diye düşünüyorum. Büyük ya da küçük ve fakat illa kitaplardan oluşan bir yılbaşı ağacı yapmak inanın hiç zor değil. Aksine çok zevkli!

kitaptan yılbaşı ağacı kitaplıkkedisi
Öncelikle yılbaşı ağacınızın kitaplarının yeni alacağınız kitaplardan oluşmasına özen gösterin. Yani evdeki kitapları alıp, kitaptan yılbaşı ağacı yapmak yerine, size hediye edilen kitapları ya da kendinize yeni yıl için aldığınız kitapları kullanabilirsiniz. Zaten kitaplığınızda duran kitapları ağaç şeklinde dizip sonra tekrar eski yerlerine koymanın çok da zevkli olmayacağını şimdiden belirteyim. Kocaman bir ağaç yaratmak yerine daha küçük ve sevimli bir kitaptan yılbaşı ağacı yaratabilirsiniz. Hatta küçük ve yuvarlak bir sehpanız varsa üzerinde yapmak çok akıllıca olabilir.

kitaptan yılbaşı ağacı kitaplıkkedisi

Nereden bulacağım kitaptan yılbaşı ağacı için onca kitabı?

Bu fikri kitap okumayı çok seven bir insan için yılbaşı hediyesi olarak yapmayı planlıyorsanız (sizi şimdiden sevdim!) zaten yeni kitap almaktan başka çareniz yok. Eğer biraz daha büyük bir ağaç oluşturmak istiyorsanız ortak arkadaşlarınızdan size destek olmasını isteyin derim. Bir ya da iki tane kitap verseler bile ortaya çok güzel bir hediye çıkabilir. Eğer kimse size destek olmak istemezse (şu durumda arkadaşlarınızı tekrar gözden geçirmeyi de düşünebilirsiniz) sahaflara bir göz atabilirsiniz.

kitaptan yılbaşı ağacı kitaplıkkedisi

 

Sahaflarda yerlisinden yabancısına birçok güzel kitap çok uygun fiyatlara satılıyor. Ben özellikle Kadıköy’dekilere bayılıyorum; hem kitap satan insanlar çok keyifli hem de kitaplar gayet güzel. Hangi şehirde olursanız olun eminim ikinci el kitapları uygun fiyata satın alabileceğiniz bir yer bulabilirsiniz.

kitaptan yılbaşı ağacı kitaplıkkedisi
Gelelim bu güzel kitaptan yılbaşı ağacının nasıl yapılacağına. Göründüğü kadar basit bir ağaç bu aslını isterseniz. Sadece biraz zaman alabilir diye düşünüyorum. Ben de uzun uzun anlatmak yerine bir video paylaşayım dedim. Videonun sahibi benim de sırf bu yazı için keşfetmiş bulunduğum çatlak mı çatlak ancak bir o kadar da sevimli Eomira.

Gördüğünüz gibi kitapları yerleştirmek oldukça zevkli. Unutmamanız gereken bir şey varsa o da ışıklar. Etrafına gelişigüzel dolasanız bile çok tatlı görünecek.

kitaptan yılbaşı ağacı
Gelelim diğer öneriye. Eğer çok fazla kitap alamayacaksanız, 10-20 kitap ile oluşturabileceğiniz fazlasıyla sevimli bir kitaptan yılbaşı ağacı yapabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken kitapların aynı renkte kapaklara sahip olması. Farklı boyutlarda almaya da özen gösterin ki ağaç şeklinde görünebilsin. Genelde yeşil tercih etmek isteyeceksiniz biliyorum ama kırmızı ya da beyaz da çok hoş görünebilir. Üzerine küçük bir yılbaşı ağacı süsü de eklemeyi ihmal etmeyin.

kitaptan yılbaşı ağacı

Her şey tamam ama ne alacağınızı bilemiyorsanız Kitaplar kategorisinden yararlanabilirsiniz. İşi sağlama almak isterseniz de açık açık sorun bakalım ne istiyormuş hediyeyi alacağınız kişi. Sonuçta sadece kitap alacağınızı düşüneceğinden kitaptan yılbaşı ağacı sürprizi de bozulmaz.

Menüye dön