Bilgisayarsız Günler

Bu yaz inzivaya çekilir gibi tatil yapmayı planlıyorum. Bilgisayarsız günler beni bekler. Ailemi, denizi, güneşi, kumsalı, gazsızlığı, huzuru deliler gibi özledim. Bunlara daha çok vakit ayırabilmek için yanıma sadece ipad ve kindle’ı alıp gideceğim Ayvalık’a. iPad’i illa yanıma almak durumundayım gelişmeleri takip edebilmek için.  Sosyal medyadan “gerçek” haberleri takip etmek dışında kullanmayı planlamıyorum. İstanbul’da kafayı gündem dışı herhangi bir şeye vermek olanaksızlaşmışken kitap okumak zaten haram oldu. Belki Ayvalık, tatlı mı tatlı emeklileriyle, çoluğu çocuğuyla biraz yüzümü güldürür, kitap okumama yardım eder.

bilgisayarsız günler

Hal böyleyken tatil boyunca, yani yaklaşık bir 10 gün kadar Kitaplık Kedisi’ne yazı yazamayacağım. Tatil dönüşü ise, her şey planladığım gibi giderse size bolca yeni yazı ile döneceğim. Siz de benim gibi okuyamıyorsanız, en azından çocuklara kitap okutun. Renkli ve keyifli kitapların yanı sıra, çocuk tiyatrolarını da değerlendirin. Çocuk tiyatroları varken çocuğunu sirke götürenler cahildir, bunu da sakın unutmayın.

bilgisayarsız günler

En önemlisi de doğa sevgisini aşılamak diye düşünüyorum. Birlikte ağaç dikmek kadar eğlencelisi olamaz sanki, ne dersiniz? Etrafınızda minik bireyler yoksa Okuyan İnsan Halkın Yanındadır Facebook sayfasından onlara ulaşabilir, enfes mi enfes katkılarda bulunabilirsiniz. Kahkaka ile!

bilgisayarsız günler

Menüye dön