Yılbaşında İzlenebilecek En Güzel 10 Yılbaşı Filmi

Uzun zamandır yeni yılı evde kutluyorum. Kutluyorum derken, eğer arkadaşlarım da evimdeyse hazırladığım yemekleri yiyor, muhabbet ediyor, Victoria’s Secret modellerini izliyoruz genellikle. Özel bir şey yaptığımız yok anlayacağınız. Sadece birbirimize küçük hediyeler almayı ihmal etmiyoruz o kadar. Eğer yeni yıl gecesinde sadece eşimle birlikteysem mutlaka film seyrediyoruz. Yıllardır her yılbaşı gecesinde mutlaka güzel bir yılbaşı filmi seyrettim. İnsanı mutlu eden bir tarafı var bu filmlerin. Bu sene de sevdiklerimi sizinle paylaşmak istedim. Eğer evde olacaksanız içlerinden hoşunuza gidecek birkaç tanesini seyredebilirsiniz. Ben vakit bulabilirsem hepsini tekrar izlemek istiyorum. Yılın bu zamanında izlemeyeceksem ne zaman izleyeceğim zaten?

yılbaşı filmi

En güzel 10 yılbaşı filmi

Filmleri tamamen eskiden günümüze doğru sıraladım. Klasiklerden, çocukluğunuzda ya da gençliğinizde izlediğiniz filmlere kadar alternatifler var. Umarım çok seveceğiniz bir tanesi çıkar.

1- It’s a Wonderful Life (1946)

Neredeyse her “en iyi yılbaşı filmi” listesinin bir numarası olan, 1946 yapımı It’s a Wonderful Life tam bir klasik. Siyah beyaz bir film izlemekten sıkılmayacağını düşünenler kaçırmasın derim.

2- Miracle on 34th Street (1947 / 1994)

1947 senesinde ilk kez vizyona girmiş olan Miracle on 34th Street 1994’teki renkli versiyonunu önereceğim. Çoğu insan siyah beyaz versiyonunu tercih etse de ben 94 versiyonundaki Noel Baba’yı daha çok seviyorum sanırım.

3- A Christmas Story (1983)

En mükemmel yılbaşı hediyesinin bir silah olduğun düşünen sevimli mi sevimli bir çocuğu izlemek elbette çok zevkli! A Christmas Story gelmiş geçmiş en çok izlenen yılbaşı filmlerinden biri.

4- Scrooged (1988)

Başrolünde Bill Murray’nin oynadığı Scrooged, Charles Dickens’ın A Christmas Carol adlı kitabından uyarlanmış. Ancak hemen belirteyim birebir uyarlandığı da söylenemez ki sanırım eğlenceli tarafı da bunda.

5- National Lampoon’s Christmas Vacation (1989)

Chevy Chase’in başrölünde oynadığı National Lampoon’s Christmas Vacation modern bir yılbaşı klasiği olarak anılıyor. Ailecek izlenebilecek, komik bir film.

6- Home Alone (1990)

Yılbaşı olsun ya da olmasın her daim izlemeye hazır olduğum, çocukluğumun en tatlı filmlerinden Home Alone! Farklı bir yılbaşı filmi izlemek isteyenler için harika olabilir.

7- Love Actually (2003)

İlk çıktığı senelerde bayıla bayıla izlediğim bir filmdi Love Actually. Eğer yılbaşında sevgili ile romantik ve eğlenceli bir film seyretmek isterseniz çok hoş bir seçenek olabilir.

8- Elf (2003)

Kafadar birkaç arkadaşınızla evde eğlenceli ve komik bir film seyretmek istiyorsanız Elf tam da aradığınız film olabilir. Will Ferrell gibi bir elf daha görülmedi.

9- Bad Santa (2003)

Billy Bob Thornton sever misiniz bilmem ama Bad Santa‘dan sonra çok sevebilirsiniz. Adı üstünde kötü niyetli bir Noel Baba izlemek isterseniz kaçırmayın.

10- The Holiday (2006)

Kate Winslet, Jude Law, Jack Black ve Cameron Diaz’ın başrolleri paylaştığı oldukça sevimli ve insanı iyi hissettiren bir film The Holiday. Daha önce izlemediyseniz ve romantik komedilerden hoşlanıyorsanız Love Actually ile birlikte izlenebilir.

Sizin favori yılbaşı filminiz hangisi? Önerileriniz varsa onları da izleyebilirim.

Menüye dön