Wayward Pines, Harika Bir Mini Dizi

Wayward Pines tamamen şans eseri bulduğum ve izlemeyi bırakamadığım bir dizi oldu. Sevgili de ben de bir gecede neredeyse tüm bölümleri izlediğimizden diziye tamamen vurulmuş durumdayız. Blake Crouch’un Wayward Pines serisinden uyarlanan dizi o kadar iyi bir şekilde işlenmiş ki insanı koltuğa mıhlıyor resmen.

Wayward Pines

Wayward Pines’ın ilk bölümünü M. Night Shyamalan yönetmiş. Son dönemdeki filmleri beni hayal kırıklığına uğratmış olsa da dizide hiç de fena bir iş çıkarmadığını söyleyebilirim. Bu enfes mini dizinin başrolünde Matt Dillion yer alıyor. Gizli bir ajanken kendini bir anda Wayward Pines kasabasında bulan “Ethan Burke” karakteri ile olayları takip ediyorsunuz. Matt Dillon’ı hiçbir zaman sevemedim, bu dizide de ne yazık ki iyi bir oyunculuk çıkardığını düşünmüyorum. Keşke bu isim yerine farklı birini düşünselermiş. Buna rağmen dizinin harika olduğunu yine belirteyim, izlememezlik etmeyin sakın. Dizinin bir diğer önemli ismi de Carla Gugino, Ethan Burke’ün eski sevgilisi rolünde ve gelin görün ki Burke zaten evli bir adam. Bu da bir anda kendilerini buldukları bu ilginç kasabada ne yaptıklarını bulmaya çalışırken işleri karıştırıyor elbette. Spoiler vermemek için elimden geleni yaptığım şu yazıda dizinin konusunu şöyle böyle anlatıp sizi izlemeye teşvik edeceğim sadece. Ethan Burke adlı ajanımız kendini garip bir kasabada bulur. Kasabanın hemşiresinden şerifine kadar herkes garip davranmaktadır. Bulmaya çalıştığı ajanı da bu kasaba ölü bulunca işler çığırından çıkar. Bir de üstüne tabi kayıp olan ajanlardan birini yaşlanmış ve kasabaya yerleşmiş olarak bulur. Ondan bir şeyler öğrenmeye çalışsa da kafasını daha çok karıştıracak cevaplar alır. Sonra bir barmenle tanışır. Bu kadın da bu berbat kasabadan kaçmak için uğraşmaktadır ve fakat başaramamıştır. Birlikte güzel bir ikili oluşturup buradan kurtulmaya çalışırlar.

Wayward Pines

Bu ilginç kasabada neler döndüğünü anlamak için siz de en az Ethan Burke kadar çırpınacaksınız emin olun. Özellikle şerif rolünde Terrence Howard harikalar yaratmış, ona da bayılacağınızı şimdiden belirteyim. Çok sevilesi bir karakter gibi görünmeyebilir ama adamın haklılık payı olduğunu sonradan anlayacaksınız. Yazın yapacak daha iyi bir işiniz yoksa pencereleri açın, biraz rüzgar essin, soğuk içeceklerinizi yanınıza alın ve diziyi izlemeye başlayın. Facebook sayfasını da dizide biraz ilerledikten sonra ziyaret edin derim. Keyifle!

Menüye dön