The Young Pope, Gözlerinizi Alamayacaksınız!

The Young Pope

The Young Pope uzun zamandır izlediğim en güzel ve ilginç dizi oldu desem abartmış sayılmam. Hem konusu hem oyuncuları hem müzikleri hem de içinde barındırdığı tüm o enfes bahçelerle izlemeye doyamadığım diziler arasına girdi. Katolikler ya da gerçek Papalar ile ilgili hiçbir şey bilmesem de dizinin çoğu yerinde büyülenmiş bir şekilde iyilik ve kötülük üzerine düşünürken buldum kendimi. Ve tabi Jude Law’un hangi rolde olursa olsun ne kadar enfes göründüğünün sınırı olmadığını…

The Young Pope

The Young Pope, Muhteşem Güzellik (La grande bellezza) adlı çok sevdiğim filmin yönetmeni Paolo Sorrentino tarafından yaratılmış ve yönetilmiş bir dizi. Sorrentino Muhteşem Güzellik ile beni o kadar çok etkilemişti ki bu dizide Jude Law’un ve onun ismini yan yana görünce heyecanlanmadan edemedim. Sorrentino’nun enfes yeteneği, en basit şeyleri bir sanat eseri olarak gösterebilme kabiliyeti ile en sevdiğim oyunculardan Jude Law’un bir araya gelmesi benim için ancak bir şölen olabilirdi anlayacağınız. Diziye başlar başlamaz da enfes bir şey izleyeceğimi ve diziyi çok seveceğimi biliyordum. Gelin görün ki on bölümde ilk sezonu biten dizinin tadı damağımda kaldı. Neyse ki bir mini seri olarak hayata geçen dizi için ikinci bir sezon yaratılmasında karar verilmiş. Siz de diziyi izleyip ilk sezonu bitirdiğinizde ikinci sezon için sabırsızlanacaksınız eminim.

The Young Pope

The Young Pope’un başrollerinde Jude Law, Diane Keaton, Silvio Orlando ve Javier Camara yer alıyor. Jude Law genç Papa’yı canlandırırken Diane Keaton da bu genç papayı büyüten rahibe rolünde. Silvio Orlando ve Javier Camara ise kardinalleri canlandırıyorlar ve isimleri size tanıdık gelmese de bu diziden sonra çok severek izleyeceğiniz oyunculardan olacaklar. Pope Pius XIII hayli genç yaşta Papa olan Amerikalı bir din adamıdır. Seçiminden bu yana etrafındaki herkesi şaşırtarak, kilisenin olağan işleyişinden tamamen aykırı davranmaktadır. Kendini kimseye göstermemesi bir yana dünyanın her yanındaki Katolikler için hayli sert kurallar getirmiştir. Kilise bu türlü türlü huylara sahip, genç ve deneyimsiz Papa’dan kurtulmak için planlar yapmaya başlar. Ancak yeni ve genç Papa sadece bir din adamı değil, hayli yetenekli bir politikacı ve ilginç şekilde harikalar gerçekleştiren bir azizdir… Bayılacaksınız!

Menüye dön