The Words – Çalıntı Hayatlar Enfes Bir Film

Bir yazarın hayatını konu edinen filmler elbette okumayı çok seven insanlar için keyifle izlenecek filmlerdendir. The Words ise hem yazarın hayatını hem de çalınan kitabını anlatan enfes bir film. Şu sıralar izleyecek bir şey bulamıyorsanız mutlaka izleyin derim. Oyuncuları da konusu da hayli iyi.

the words
2012 yapımı The Words filminin iki adet yönetmeni var: Brian Klugman ve Lee Sternthal. bunlar aynı zamanda filmin yazarlığını da yapmışlar. Yani anlayacağınız iki adamdan müthiş bir film çıkmış ortaya. Başrollerinde  Bradley Cooper, Dennis Quaid, Jeremy Irons ve Zoe Saldana yer alıyor. Küçük bir rolde de Olivia Wilde’ı görüyoruz. Bradley Cooper Rory Jansen rolünde  bu filmde çok iyi bir iş çıkarmış. Jeremy Irons ise zaten her zamanki gibi şahane, yaşlı adam rolü için ondan daha iyi bir isim olamazdı kuşkusuz. 

the words

The Words, Rory Jansen adlı başarısız bir yazarın, enfes bir kitap bulması ve bunu kendisi yazmış gibi hayata geçirmesiyle başlıyor. Etrafındaki herkes mutluyken Jansen için için üzülse de kitabın ona kazandırdıklarının (ödüller, para, saygınlık vs.) tadını çıkarmadan da edemiyor. Tabi ki bir gün kitabın asıl sahibi ortaya çıkıyor. Karizmatik mi karizmatik Jeremy Irons. Sonrasında kitabın nasıl yazıldığını, bu yaşlı adamın neler yaşadığını izliyoruz. Filmin sonu ise müthiş bir ders niteliğinde. Mutlaka izleyin derim The Words’ü, oldukça keyifli.

Menüye dön