The Good Place, Müthiş Bir Dizi Arayanlara!

The Good Place, hasta olup da evden çıkamadığım ve kitap bile okuyamayacak halde olduğum için Netflix’de izleyecek bir şeyler aranırken keşfettiğim ve anında çok sevdiği bir dizi oldu. Hem konusu, hem oyuncuları hem de ince esprileriyle müthiş bir seyirlik diyebilirim.

The Good Place

The Good Place Michael Schur tarafından yaratılmış ve geçtiğimiz yıl Amerika’da yayınlanmış bir dizi. Ne yazık ki biz faniler ancak bir yıl sonra izleyebiliyoruz. (Umarım Türkiye Netflix’te de izlenebilir durumdadır.) Dizi hayatını yeni kaybetmiş bir genç kadın olan Eleanor Shellstrop etrafında dönüyor. Eleanor Shellstrop öldükten sonra ‘ölümden sonraki hayata uyanır’ ve Michael tarafından da The Good Place’e gönderilir. Burası Michael tarafından tasarlanmış cennet gibi bir ütopyadır ve Eleanor da dünyadaki tüm iyilikleri için burada, kendisi gibi iyi diğer 322 kişi ile birlikte yaşamaya hak kazanmıştır. Ancak Eleanor’un buraya yanlışlıkla gelmiş olduğunu anlaması çok sürmez ve burada kalmak için de geçmişteki ve şimdiki tüm kötü davranışlarını saklamaya çalışır. Ancak elbette bu ütopyada her şey ve herkes olması gerektiği gibi olmalıdır ve küçücük bir pürüz bile her şeyi değiştirebilir.

The Good Place

The Good Place‘in yaratıcısı Schur, inanışlar ve çeşitli inanç gruplarını araştırdıktan sonra diziye dini elementler de ekleme niyetindeymiş ancak bu planlarından vazgeçip, tüm inanışları ve din dışı öğeleri içeren bir konsept ile ilerlemeye karar vermiş. “Araştırma yapmayı bıraktım çünkü fark ettim ki bu etik davranışların türleriyle ilgili, dini kurtuluşla ilgili değil. Bu şov herhangi bir taraf tutmuyor, dizideki insanlar her ülke ve dinden insanlardan oluşuyor.” diyen Schur dizinin geçtiği yer olan San Marino, California’nın, farklı kültürleri içeren bir yer olduğunu ve farklı geçmişlere sahip olan insanların dine aldırmadan birbirleri ile yaşadığını da belirtmiş. Bir de dizinin parlayan yıldızları arasında Kristen Bell, Jameela Jamil, Ted Danson ve D’Arcy Carden yer alıyor.

Dizideki ölümden sonraki yaşam hali bana gereğinden fazla hayal kurdurdu diyebilirim. Düşünsenize, her insan hayalindeki evde, ruh ikiziyle yaşıyor. Bu yaşanılan yer de elbette fazlasıyla şirin, huzurlu ve mutlu! Ben evimi düşünürken kütüphanemin ve bahçemin içinde kaybolup durdum. İzleyin bu diziyi, sizi çok eğlendirebilir. Keyifle!

Menüye dön