The Age of Adaline

Bu sene neden bilmiyorum iyi filmleri bulmakta zorlanıyorum. Sevgiliyle televizyonun başına film izlemek için oturduğumuzda iyi filmleri aramaya dalıyoruz ve ancak beş dakika sonra vazgeçiyoruz. Bizim gözümüzden kaçan enfes filmler var mı bilmiyorum ama nedense bu sene genellikle hep vasat filmler seyrettik. The Age of Adaline bu vasat filmlerin arasından biraz olsun sıyrılıp son iki saati geri istememe sebep olmadı. Hem de Blake Lively’e rağmen!

The Age of Adaline

Kitaptan uyarlanmamış bir film izlemenin heyecanıyla The Age of Adaline’ı çok sevmek istedim. Sonunda beyaz perde için yazılan bir senaryo vardı karşımda! Hem hayli ilginç, hem romantik hem de kadın bir başrol izlemeyeli de uzun zaman olmuştu. Blake Lively ise göze çok hoş geldiğinden filmin tadına doyulmayacak bir seyirlik olacağını düşündüm. Gelin görün ki film boyunca bu uzun boylu sarışın kızın garip ağız burun hareketlerini izlerken buldum kendimi. Tamam abartıyorum biraz da kostümleri inceledim. Onca oyuncu, onca yetenek arasından neden bu kadın seçilmiş bu film için? Daha ağzına yüzüne hakim olmayı beceremeyen bir oyuncu neden Adaline rolü için uygun görülür? Sonuçta Adaline denen karakter yıllarca yaşıyor, birkaç yıl içinde mimiklerini kontrol etmeyi öğrenir! Neyse. Siz bakmayın bana, film dediğim gibi Blake Lively’e rağmen hiç de fena değildi.

The Age of Adaline

Filmin konusuna gelirsek… Kızını tek başına büyüten Adaline ilginç bir kaza sonucu yaşlanma yetisini kaybeder. Yıllar geçse de hep yirmili yaşlarının sonunda bir kadın olarak kalır. Hep gençtir, hep güzeldir ve bunlar yetmezmiş gibi yıllarca kendini eğitir ve bilmediği şey yoktur. Durum böyle olunca şehrin en enfes erkeklerini kendine çeker ve ancak kendine aşık olmayı yasaklamıştır. Elbette bu durum onu daha da çekici bir hale getirir. (Evet ne bekliyordunuz?) Adaline kendi halinde yaşarken yılbaşı kutlamasında Ellis adlı bir adamla tanışır. Ellis (Michiel Huisman) hem çok kibar, hem çok hoş hem de çok zengindir. Ellis hayatına girdikten sonra Adaline’ın hayatı büyük ölçüde değişir. Daha fazlasını anlatırsam da kocaman bir spoiler canavarı gibi hissedeceğim kendimi. O yüzden siz en iyisi izleyin bu filmi. Bir adet battaniye, varsa çikolata yoksa çay ile güzel bir geceye eşlik edebilir. Keyifle!

Menüye dön