The Affair, Bağımlılık Yapan Bir Dizi

Biliyorum biliyorum The Affair çıkalı çok oldu ama ben bir türlü vakit bulup da izleme fırsatını bulamamıştım. Ancak geçtiğimiz günlerde bir yandan tığ ve örgü öğrenmeye çalışırken bir yandan da iyi bir dizi izlemenin keyifli olacağını düşünüp başlayabildim nihayet The Affair’e. Gelin görün ki bu dizi o kadar iyi bir dizi ki, izlerken patlamış mısır bile yiyemedim. İpler bir yana tığlar bir yana, insanı ekrana kitleyen bir dizi bu.

The-Affair

The Affair

The Affair Golden Globe ödüllerinden iki tanesini hakkıyla kazanmış, senaryosundan oyuncularına her şeyiyle harika bir dizi. Yasak ilişkiler ve gizemden hoşlanıyorsanız özellikle seveceksiniz. Bu türlerden özellikle hoşlanmıyorsanız bile yine de çok hoşunuza gidecek bir dizi The Affair çünkü çok akıllıca bir şekilde kurgulanmış. Noah Solloway (Dominic West) ve Alison Bailey’nin (Ruth Wilson) Log Island Montauk’ta bir restoranda tanışmalarından sonra başlayan evlilik dışı ilişkinin duygusal etkilerini inceleyen dizi, izleyicilere bundan çok daha fazlasını sunuyor. İç içe geçmiş birden fazla hikayede yan karakterlerin de çok güçlü olduğunu belirtmem gerek.

Noah New York’ta eşi ve dört çocuğu ile mutlu mesut yaşayan bir ilkokul öğretmenidir. Bir kitap yazmıştır ve ikinci kitabı üzerine çalışmaktadır. Ayrıca eşinin babası hayli varlıklıdır ve çocuklarının eğitimi konusunda aileye yardım ederler ancak Noah bu durumdan pek memnun değildir. Alison ise ilk ve tek çocuğunu çok genç yaşta kaybetmiş bir garsondur. Hayatını ve evliliğini yaşadığı bu sarsırıcı olaydan sonra rayına oturtmaya çalışmaktadır. Buraya kadar gayet sıradan gözüken dizinin farklı yanı da hikayenin Alison ve Noah tarafından ayrı ayrı anlatılmasıdır. Yani olayları hem Noah’nın gözünden hem de Alison’ın gözünden izleriz. Elbette ikisi arasındaki farklar göz alıcıdır. Ben özellikle kıyafetlerin ve hatta saçların toplanışının bile değişmesine hayran kaldım diyebilirim.

The-Affair

Dizinin yaratıcısı Sarah Treem’in dizinin asıl olaylarının üçüncü sezonda gerçekleşeceğini duyurması da izleyiciler açısından büyük olay yarattı. Zaten birinci sezonda birçok şaşırtıcı olay olması bir yana daha ikinci sezonu bile izlememişken üçüncü sezonda dananın kuyruğunun kopacağını duymak sabrı biraz zorluyor açıkçası. İzleyecek iyi bir dizi arıyorsanız mutlaka izleyin derim. Keyifle!

Menüye dön