Stuck in Love, Şirin mi Şirin Bir Yaz Filmi

Yazın en çok sevdiğim şeylerden biri akşama kadar yüzdükten sonra kıpırdayamayacak hale gelip, evin en rahat koltuğuna yerleşmek ve film izlemek! Eh o yorgunlukla da ciddi ya da karamsar filmleri seyretmek de olmuyor. O yüzden siz de benim gibi sizi yormayacak ve mutlu edecek bir film arıyorsanız Stuck in Love adlı filmi çok seveceksiniz emin olun.

stuck in love

Stuck in Love 2012’de çekilmiş bağımsız bir film. Romantik komedi türündeki filmde biraz da drama bulunuyor ama inanın keyfinden bir şey kaybettirmiyor. Josh Boone tarafından yazılan ve yönetilen filmde Jennifer Connelly, Greg Kinnear, Lily Collins, Nat Wolff ve Logan Lerman isimleri yer alıyor. Başarılı bir yazar olan Bill Borgens, Bill’in eski eşi, üniversitedeki kızı ve genç oğlu arasındaki karmaşık ilişkiyi anlatan filmde elbette aşk ön planda. Her kişinin farklı farklı aşklarının çok sevimli bir şekilde anlatıldığını görürken, birbirinden hoş karakterlere rastlamak ve kurgu da olsa bir yazarın hayatını izleyebilmek gerçekten insanı mutlu ediyor insanı. En azından benim gibi insanları! Bir de filmin geçtiği o küçücük kasabamsı mekan o kadar şirin ki, orada yaşamanın hayallerini kurdum uzun bir süre. (Kuzey Carolina imiş…)

stuck in love

Filmdeki karakterlere sadece hoş dersem biraz haksızlık etmiş olurum sanırım. Kanımca her biri ince ince işlenmiş, özenle yaratılmış ve anında sempati duyabileceğiniz türden karakterler. Ben özellikle Louis karakterini izlerken, genç kızların bu filmi izlemesini ve erkek arkadaş edinirken Louis gibi bir erkek seçmelerini diledim içimden hep. Şimdi dilemekle kalmıyor açık açık yazıyorum! Kızlar gidin bu filmi izleyin ve iyi bir erkek arkadaşın nasıl olması gerektiğini öğrenin. Baylar da elbette bu karakterden kendilerine ders çıkarabilirler.

Siz ne yapın edin, bir zaman yaratıp izleyin bu filmi. Hem çok iyi zaman geçirecek, hem enfes şarkılar dinleyecek, hem de birbirinden sevimli karakterlerle tanışabileceksiniz. Bu film bir kitap olsa eminim çok severdim diye düşünüyorum ki normalde romantik ya da komik kitaplardan pek hoşlanmıyorum bile. En güzeli sevgiliyle olmadı arkadaşlarla rahatça izlenir. Keyifle!

Menüye dön