Stoker – Lanetli Kan, Park Chan-wook’tan Yine Harika Bir Film

Stoker son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biri oldu. Oyuncularıyla, konusuyla, işlenişiyle harika bir film. Wentworth Miller‘ın yazdığı ve Old Boy’un da yönetmeni Park Chan-wook‘un yönettiği film aklınızı çok kurcalayacak.

Stoker Lanetli Kan

Başrollerinde  Mia WasikowskaMatthew Goode, ve Nicole Kidman‘ın olduğu film Mart 2013’te vizyona girdi. Birçok ödüle aday oldu. Aslını isterseniz Wentworth Miller’ın böyle bir film yazması dolayısıyla oyunculuğu bırakıp sadece bu işle uğraşmasını diledim. Gerçekten çok iyiydi. Filmi bir korku filmi, aile draması ve psikolojik gerilim filmi olarak tanımlamış.

Stoker Lanetli Kan

Ülkemizde Lanetli Kan olarak vizyona giren filmin müziklerini Clint Mansell yapmış. Fazlasıyla iyi diyebilirim. Stoker’ın konusuna gelirsek, India 18 yaşında babasını kaybeder ve pek de aklı başında olmayan annesiyle başbaşa kalır. Cenaze günü daha önce varlığından bile haberi olmadığı amcası Charlie bir anda hayatlarına girer ve India ikisinin ortak noktalarını yavaş yavaş fark etmaeye başlar. Kıskançlık, delilik, masumiyet, insan öldürmek, aşk ve çok daha fazla konuya bir anda dalıvereceksiniz.

Bu filmiyle genç oyuncu Mia Wasikowska sevdiğim aktristler listesine hemen girdi. İnsanda çok kolay empati uyandırabiliyor. Neyse! Filmi mutlaka izleyin derim. Keyifle!

Menüye dön