St. Vincent, Bill Murray Gerçekten Bir Aziz mi?

St. Vincent Theodore Melfi‘nin yazıp yönettiği oldukça keyifli bir komedi, dram olmuş.  Dram kısmı pek göze batmıyor (gerçi bir yerde ağlatıyor), daha çok güldürüyor insanı St. Vincent. Hatta bir yerden sonra filmi değil de Bill Murray’ı izliyorsunuz. Her filmde olduğu gibi bu filmde de parlamış.

st. vincent film

Annesi ve babası boşanma evresinde olan ve annesiyle yeni bir hayat kurmaya çalışan küçük bir çocuk, yeni yan komşusu ile arkadaş olur. Bu arkadaşlık da Vincent’in (yan komşunun) Oliver’a bebek bakıcılığı yapmak zorunda kalması ile başlar. Ancak bu yeni yan komşu huysuz, bencil, terbiyesizdir ve insanları pek sevmemektedir. Zamanla birbirlerine alışan bu ilginç ikili birbirlerini daha iyi tanıdıkça kimsenin göründüğü gibi olmadığını görürler ve gösterirler. Filmin özetini az çok anlattığımı düşünüyorum şu aşamada. Ancak bilmeniz gereken bir şey varsa o da bu filmde hem güleceksiniz hem de ağlacaksınız. (Belki erkekler ağlamayabilir ama hatunlar mendilleri ayarlasın derim.) İnsanın içini burkan ya da deli gibi üzen bir film değil bu. O açıdan da endişelenmenize gerek yok. İyiliğin güzel bir şey olduğunu görünce oturup buna ağlayacaksınız, evet bildiğiniz buna ağlayacaksınız. İnsanı mutlu eden ve minnet duyuran bir film aynı zamanda. Güzel şeyleri hatırlatacak size ve bol bol şükür ettirecek.

st. vincent film

St. Vincent ve muhteşem oyuncuları

Filmde kocasından boşanan anneyi sevimli mi sevimli Melissa McCarthy canlandırıyor. Çoğu filmini zevkle izlediğim McCarthy bu filmde de oldukça sevimli bir iş çıkarmış ortaya. Sevenleri özellikle izlesin derim. Naomi Watts ise filmde yabancı uyruklu bir hayat kadınını canlandırıyor. Bu hayli ilginç bir sürpriz olsa da aksanını ve yarattığı karakteri görünce gülümsüyor insan. IT Crowd’dan tanıdığımız (ve benim gerçekten her işine bayıldığım) Chris O’Dowd ise hayli komik okul öğretmenini canlandırıyor. Çok küçük bir rolü olsa da insanın aklında kalan bir karakter yaratabilmiş. Filmin asıl kahramanı ise Oliver karakterini canlandıran minik oyuncu Jaeden Lieberher. Bazı çocuk oyunculara insan hemen ısınamıyor. Ancak Oliver karakteriyle çokça akılda kalacak sevimli oyuncu Lieberher’i film daha başlar başlamaz seveceksiniz. Bill Murray ise Bill Murray. Güzel bir akşam geçirmek istiyorsanız kaçırmayın derim.

Menüye dön