Soul Kitchen – Aşka Ruhunu Kat

Fatih Akın filmlerini her zaman sevmişimdir. “Soul Kitchen” da bir istisna değil. İnsanda bir restoran açma isteği uyandırıyor feci şekilde. Çatlak bir şef, kafa olduğu kadar hoş da bir garson ve aç insanlar. Daha ne olsun? Zaten Birol Ünel’i izleyebildiğim her filmi seviyorum. Filmden bahsedip de spoiler vermek istemiyorum, çok üstünde durmayacağım. Karakterleri oldukça sevimli olan filmde Uğur Yücel’i “Kemikkran Kemal” rolünde izlemek mümkün. Uğur Yücel de yaşlandıkça daha bir karizmatikleşen amcalarımızdan. Neyse! Başrol oyuncusu Adam Bousdoukos, neden bilmem, benim çok kalbimi çalamadı. Hemen ısınamadım, yabancıladım vs. Ancak genç kızlarımız çok sevecektir eminim. Çoğu insanın yakışıklı dediği türden. Bence pek değil, sempatik belki. Bolca güzel müzik, bolca yemek ve bolca aşk görmek mümkün filmde. İnsanın içini ısıtan bir film olduğunu da şimdiden belirteyim.

Soul Kitchen

Birol Ünel… Hiç aklımdan çıkmıyor… Bir gece arkadaşlarım (ve o zamanki erkek arkadaşım) ile Ankara’da Hayyami’de şarap içiyoruz. Arka masada bir çift oturuyor. Şirince bir bayan ve karşısında.. Birol Ünel’in ikizi kıvamında deyim yerindeyse yürek hoplatan bir abi. Zaten bir şişe şarapla sarhoştum, hemen muhabbete başladım. Zırvaladıkça zırvalayıp güzel abiyi güldürmeyi başardım. O karşısındaki şirin bayanı ben de etrafımdakileri unutup kahkah kihkih bir güzel eğlendik. Tabi erkek arkadaşım olaya müdahale edip muhabbetimizi kesene kadar… İnsan hayatında kaç kez Birol Ünel’e benzeyen ve aynı zamanda muhabbeti hoş bir adama rastlar ki? Peh…

Soul Kitchen’da da efsane bir şefi canlandırıyor Birol Ünel. Biraz asabi, biraz deli ama elbette herkesin aklında kalan ve herkesin çok sevdiği bir karakter.

Soul Kitchen Birol Ünel

Gelelim Soul Kitchen müziklerine…

Soul Kitchen müzikleri hakkında oldukça fazla konuşuldu zaten. Ben de genel kanıya katıldığımı belirteceğim; çok dinlenilesi ve içe sindirilesi bir soundtracki var. Yemek, müzik, aşk, iyi bir yönetmen, harika bir oyuncu Birol Ünel; insan (ben ve benim gibiler) bir filmden daha ne bekleyebilir? İzlemediyseniz izleyin derim.  Yok, izlemeyeceğim bana ne! diyorsanız da en azından soundtracki dinleyin. Müzikten bir şey olmaz.

Menüye dön