Narcos, Pablo Escobar’a Hayran Kalacağınız Dizi

Narcos

Narcos Pablo Escobar’ın hayatını anlatan bir dizi. Uzun zamandır kimsenin dilinden düşmüyordu. Ben de nihayet birinci sezonu bitirmenin verdiği rahatlıkla yazabiliyorum. Rahatlık diyorum çünkü dizi varken başka hiçbir şey yapamadım ne yazık ki. Bitirince gerçekten rahatladım, ikinci sezona kadar işimi gücümü yapabilirim. Evet insanı bu kadar kendine bağlayan bir dizi bu.

Narcos

Narcos Pablo Escobar odağında ilerleyen bir dizi elbette ama Amerikalı narkotik polisi Steve Murphy gözünden anlatılıyor. Pablo Escobar’ın bu işe nasıl girdiğinden nasıl bir anda şiddetle büyüdüğüne kadar her şeyi izleyebileceğiniz dizi, gerçek narkotiklerin rehberliğinde yazılıyor. Zaten her şeyiyle mükemmel olan senaryonun bir de Steve Murphy ve Javier Peña tarafından desteklendiğini duymak harika oldu.

Narcos

Dizide Pablo Escobar’ı Wagner Moura canlandırıyor. Bir röportajında bu rol için kendisinden daha yanlış bir seçim olamayacağını söylüyor gülerek çünkü tek kelime İspanyolca bilmiyor. Brezilyalı oyuncu bu role hazırlanmak için İspanyolca kursuna gitmiş ve bolca kilo almış. İyi ki bu rol için onu düşünmüşler çünkü aslında bir canavar olan Pablo Escobar’a resmen hayran bırakacak sizi. Bir de o kadar tatlı İspanyolca konuşuyor ki şimdilerde İspanyolca öğrenmek için can atar oldum. (Uhm evet sevince çok seven insanlardanım.) Steve Murphy’i ise Boyd Holbrook canlandırıyor ve oyuncu gerçek narkotiğe gerçekten çok benziyor. Javier Peña’yı da çok çok çok sevdiğim Pedro Pascal canlandırıyor ki Game of Thrones’da gözleri patlatılıp öldürülen Oberyn Martell’i canlandırdığını da hemen ekleyeyim. Sadece bu üç oyuncunun şahaneliğini görmek için bile izleyebileceğiniz dizide o kadar müthiş karakterler var ki bu adamların bir zamanlar gerçek olduğunu düşünmek insanı ürpertiyor.

Narcos

Ben diziyi izlerken merakımdan çatlayacak gibi olduysam da özellikle Escobar’ın hayatını okumadım. Hem dizinin heyecanı kaçmasın diye, hem de dizi bittikten sonra bol bol araştırma yapmak adına uzunca bir süre de hakkında okumayı planlamıyorum. Siz de benim gibi Escobar hakkında sadece bir uyuşturucu kralı olduğunu biliyorsanız diziyi benim kadar heyecanla izleyebilirsiniz. Hoş gerçi hayatını ezbere bilseniz de eminim çok hoşunuza gidecek. Ne yapın edin izleyin bu diziyi, hazır Netflix de tüm dünyaya açılmışken çok keyifli olacak. Heyecanla!

Bir de Rodrigo Amarante’nin dizi için söylediği Tuyo adlı bir şarkı var ki ben günlerdir sürekli dinliyorum. Kulağınızın pasını alsın.

Menüye dön