Mr. Robot Mutlaka İzlemeniz Gereken Dizilerden!

Geçtğimiz günlerde birinci sezon finalinin yayınlandığı Mr. Robot Amerika’yı kasıp kavuran en başarılı diziler arasında kendine sağlam bir yer edindi. Diziye başlar başlamaz az çok nasıl bir deneyim sunacağını belli etse de, inanın dizide birçok sürpriz sizi bekliyor olacak. Oyuncularına da, konusuna da, senaryosuna da hayran kalacağınız bir dizi var karşınızda.

Mr Robot

Mr. Robot ilk birkaç bölümde bağımlılık yapan, sonraki bölümlerde bu bağımlılığın şiddetini artıran bir dizi. Rami Malek‘in canlandırdığı Elliot Anderson, dizinin merkezindeki karakter. Elliot New York’ta yaşayan genç bir siber güvenlik mühendisidir. Geceleri de hisli bir hackera dönüşür. Christian Slater‘ın canlandırdığı ve Mr. Robot olarak bilinen gizemli bir anarşist ile tanışan Elliot, bu ilginç adamın teklifi üzerine bir hacker grubuna dahil olur. Bu hacker grubunun adı da fsociety’dir. Buraya kadar her şey pek sevimli, hoş ancak Elliot’ın ciddi anlamda psikolojik sorunları vardır, kendisi ağır bir depresyon geçirmekte ve bununla da kalmayıp morfin tüketmektedir. Tahmin edebileceğiniz üzere sosyalleşmekle de arası iyi değildir. İnsanları hackleyerek tanımayı tercih eder ki psikoloğundan yan komşusuna kadar herkesi sanal olarak tanır. Her birinin ne izlediğini, ne yaptığını, kime ne borcu olduğunu, kimlerle flört ettiğini takip eder. Gerekli gördüğü zamanlarda da müdahale etmekten çekinmez.

Mr Robot

İşte tam da bu tür noktalarda Elliot’u sevmeye başlıyoruz. Onun her ne kadar sorunlu olduğunu görsek de aslında gayet iyi bir insandır. Neyse! Girdiği bu hacker grubu (ki burada da gerçekten enfes karakterler var) Elliot’un korumak için para aldığı bir şirketi yok etme planları yapmaktadır. Yani çalıştığı şirket, hackerların saldırmak üzere plan yaptıkları şirketi korumaktadır. Elliot seçimini yapmakta pek zorlanmaz, dünyanın ve içinde yaşayan insanların içine eden bu şirketi ortadan kaldırmak Elliot ve yeni arkadaşları için hem büyük bir başarı hem de büyük bir zevk olacaktır. Buraya kadar gayet huzurlu bir şekilde anlatabildiğim dizi, anlatamadığım yerde beni tedirgin etmeye başlıyor. Spoiler vermemek için cümleleri ikişer üçer kez okuyorum. Siz en iyisi herkes Mr. Robot’tan bahsetmeye başlamadan bir güzel izleyin bu diziyi. Çok seveceksiniz. Keyifle!

Menüye dön