Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service son dönemde izlediğim en keyifli filmlerden biriydi. Ailecek izlenebilecek, ne çok sert ne çok yumuşak, tam kıvamında bir komedi aksiyon filmi seyretmek istiyorsanız çok seveceksiniz.

Kingsman The Secret Service

Matthew Vaughn’un yönettiği filmin başrolünde Colin Firth, Samuel L. Jackson ve Mark Strong gibi isimler yer alıyor ki sadece Colin Firth’ü izlemek için bile film seyredilir diyebilirim. Filmin senaryosu Dave Gibbons ve Mark Millar’ın yarattığı çizgi roman The Secret Service’ten uyarlanmış. Babasını yıllar önce bir gizli operasyonda kaybeden Eggsy, başı belaya girdiğinde birliği arar ve birlik hemen yardıma koşar. Eggsy babası öldüğünden bu yana ailesinden pek fayda görmemiş ve sonunda belalı bir gence dönüşmüştür. Birliği aradığında da babasının hatırına ve onda gördükleri potansiyelden dolayı onu da eğitime alırlar. Eğitim sonunda eğitime katılan gençlerden sadece biri birliğe katılabilecektir. Bu eğitimi hem komik hem de heyecanlı bir halde sunabilmelerine de hayran kaldım doğrusu. Eggsy’nin sokak serserisinden centilmen bir ajana dönüşmesini izlerken klasik ajan aletlerinin biraz daha modern hallerine de göz atmak hoş oldu. Ajan filmlerinde en sevdiğim sahneler bu oyuncakların tanıtıldığı sahnelerdir zaten. James Bond’un biraz daha renklisini düşünün ve bir de tabi elbette usta çırak ilişkisinin insanı neden bilmem duygusal açıdan çokça etkileyen hikayesini ekleyin, karşınızda Kingsman!

Kingsman The Secret Service

Dünyayı, virüs yerine koyduğu insanlardan kurtarmak için bir teknoloji geliştiren filmin kötü adamı Richmond Valentine (Samuel L. Jackson) ise gerçekten enfes bir kötü adam olmuş. Ancak bu kötü adamın iyi bir nedeni var insanları öldürmek için, doğayı ve dolayısıyla da dünyayı korumak. Neredeyse onu haklı bulacaktım ancak bu ayrı bir konu. Valentine dünyayı teknolojiyle ele geçirmiş hayli megaloman ve yapabileceklerinin sınırı olmayan bir kötü adamdır. Türlü türlü takıntıları ve Gazelle adında enfes bir yardımcısı vardır. Sevebileceğiniz bir kötü adam çıkmış ortaya anlayacağınız. Matthew Vaughn’un bu zamana kadar en çok para kazanan filmi olan Kingsman: The Secret Service kafa yormayacağınız ve fakat aptal da olmayan bir film izlemek istiyorsanız doğru bir seçenek olabilir. Keyifle!

Menüye dön