House of Cards ve Kevin Spacey

House of Cards, afişlerini ilk gördüğümde çok iyi bir dizi olacağını tahmin ettiğim ve beni yanıltmayan bir dizi oldu. Michael Dobbs adlı yazarın kitabından uyarlanan dizi önce BBC sonra Netflix tarafından ele alımış. Başrolde yer alan  her zamanki gibi harikalar çıkarıyor. Dizide Spacey’nin oyunculuğunu gölgede bırakan bir şey varsa o da senaryo. Her şeyiyle mükemmel bir dizi olduğunu söyleyebiliriz yani.

house of cards

 ve  dizinin süper hatun kişilerinden… İkisi de güçlü ve bir o kadar da kırılgan bünyeler. Her iki kadının da Spacey ile ilişkisi mevcut. Özellikle Wright ve Spacey arasındaki ilişki hayli ilgi çekici. Politika hiç ilgimi çekmese de bu diziyle ucundan kıyısından bulaşmadan edemedim. Gücün insanlar üzerindeki garip etkisini ise Spacey’den başka kimse bu kadar iyi yansıtamazdı diye düşünüyorum. Muhakkak izleyin, keyifle!

“I was lucky to get into film at a time that was very interesting for drama. But if you look now, the focus is not on the same kind of films that were made in the 90s. When I look now, the most interesting plots, the most interesting characters, they are on TV.”
— Kevin Spacey

Menüye dön