Home, Rihanna’nın Başrolde Olduğu Bir Yaz Animasyonu

Yaz nihayet geldi! İstanbul arada sırada bulutlanıp yağmurlara yer verse de hava o kadar güzel ki hiç moralimi bozmuyorum. Eh durum böyle olunca okuduğum kitaplar da izlediğim filmler de moduma göre değişiyor. Özellikle filmleri seçerken mutlu, sevimli ve bol renkli olmalarına dikkat ediyorum. Home ise bir yaz filminde olması gereken her şeye sahip.

home

Home is where the Boovs are!

Home, hayli eğlenceli, ailecek izlenebilecek bir animasyon. Adam Rex’in 2007 yılında yazdığı The True Meaning of Smekday adlı çocuk kitabından uyarlanan filmde dünyayı uzaylılar ele geçiriyor. Ancak bu uzaylılar o kadar şirin ki kızmak bir yana seviniyor insan. Boov olarak bilinen bu sevimli uzaylılar ezeli düşmanları Gorg’lardan kaçmak için sürekli yer değiştiriyorlar ve Dünya’ya da bu yüzden geliyorlar. İnsanların hepsini sadece bir kıtada toplayıp diğer tüm kıtalara bir güzel yerleşiyorlar ve mutlu mesut yaşamaya başlıyorlar. Derken Oh adlı şahsına münhasır karakterimiz yanlışlıkla tüm galaksiye parti daveti gönderiyor. Bu da tüm Boov’ları dehşete düşürüyor çünkü daveti Gorg’lar da görecek ve onları bulmaya gelecek. Oh hatası yüzünden tutuklanmak üzereyken kaçıyor ve bir dükkanda bir şekilde insanların olduğu kıtaya götürülmemiş Tip ile karşılaşıyor. Tip herkesin nerede olduğunu bilmiyordur ve annesini çok özlemiştir. Yanında sadece sevimli mi sevimli kedisi Pig vardır. Oh Boov halkından kaçmak için Tip ile bir anlaşma yapar; Tip’in annesini bulmasına yardım edecektir. Bunun için de Boov genel merkezinin bulunduğu Paris’e gitmeleri gerekir. Yol boyunca başlarından bir sürü şey geçer ve Oh insanların düşündüğü gibi olmadıklarını anlamaya başlar. Tip ve Oh yavaş yavaş arkadaş olurlar…

home

Daha fazlasını anlatmasam daha iyi olacak. Siz en iyisi bir planınız yoksa oturun izleyin bu filmi. Yanınıza en sevdiğiniz içecekleri ve meyveleri de almayı unutmayın. Kediniz varsa onu da yanınızda bulundurun çünkü filmdeki kedi o kadar şirin ki insanın sokağa inip kedileri Elmyra gibi sevesi geliyor. Şahsen ben filmi izlerken sürekli kediyi izledim diyebilirim. Haddinden fazla şirin bir yaratık çıkarmışlar ortaya! Filmin karakterlerini ise müthiş isimler seslendiriyor. The Big Bang Theory ile hepimizin gönlüne taht kuran Jim Parsons Oh’yu ve Tip’i de Rihanna seslendiriyor. Keyifle!

Menüye dön