Geceyarısından Önce – Before Midnight

Geceyarısından Önce… O kadar özlemişim ki Jesse ve Celine’i, film boyunca gözlerimi ekrandan alamadım. Bir de neden bilmem, birkaç sahnede gözyaşlarıma hakim olamadım. Eminim koca salonda benden başka ağlayan yoktu bu arada. Ama bu filmin yeri bende ayrı diyeceğim. Diyeceğim de çoğu insan için durumun aynen böyle olduğunu da az çok tahmin edebiliyorum.

Before Midnight

Filmi seyretmeye son anda karar verdiğimizden önceki filmleri, yani Before Sunrise ve Before Sunset‘i izleyemedim. Filmi seyredecekseniz tek önerim, bu iki filmi -eğer uzun süre önce izlemiş ve şöyle böyle hatırlıyorsanız- tekrar seyretmeniz olacak. Şirin mi şirin birçok gönderme var. Anında gözünüzde canlandırabilirseniz çok daha şahane olur.

Ethan Hawke yaşlandıkça daha bir sevimlileşiyor.  ise aynı. Film ise tahmin edebileceğiniz gibi efsane. Bu ikili gerçekten yaşlanana kadar seriye devam etse keşke. Onlarla birlikte büyüyüp yaşlanmak, ilişkilere dönüp bakmak hayli keyifli oluyor. Mümkünse sevgiliyle gidiniz, yok değilse arkadaşlarla ama bence en çok yalnız keyifli olur gibi sanki. Keyifle ve muhakkak izleyin!

← Önceki yazı
Menüye dön