Dom Hemingway, Jude Law’u Yeniden Keşfedin

Dom Hemingway, Richard Shepard‘ın yönettiği 2013 yapımı bir film. Jude Law’u hiç böyle bir rolde görmemiştim. oldukça şaşırtıcı olduğunu belirtmem gerek. Bebek yüzlü adamdan soysuz bir hırsıza dönüşümü çok ilginç olmuş.

Dom Hemingway

Dom Hemingway aslında aklınızı alacak bir film değil. Biraz çıtır çerez modunda izleniyor. Konusu itibariyle zaten çok bir şey de beklememek lazım. Patronunu ispiyonlamadığı için 12 sene hapis yatan, kızının büyümesini göremeyen çıkan Dom (Jude Law), hapisten çıktığında para ödülünü almak üzere patronunun evine gider.

Dom Hemingway

En yakın arkadaşı Dickie (Richard E. Grant) ile geceyi burada geçirirler ve hepsi deli gibi sarhoş olduklarından gece -spoiler vermeyeyim- ilginç bir şekilde sonlanır. Bu geceden sonra da işler değişir ve Dom kendini yine Londra sokaklarında iş ararken bulur. Bu esnada kızı Evelyn (Emilia Clarke) ile arasını düzeltmeye çabalar.

Kızamayacağınız bir suçlu portresi çiziyor film boyunca Jude Law. Sırf bunu görmek için izlenir derim. Kara komedi sevenlere de ayrıca duyurulur. Keyifle!

Menüye dön