Django Unchained (Zincirsiz)

Quentin Tarantino, “kan gövdeyi götürüyor” deyiminin hakkını vermiş yine… Bugün vizyona girecek Zincirsiz’de başrolleri Akademi Ödüllü®- Jamie Foxx, Alman doğumlu ödül avcısı Dr. King Schultz ve  saray gibi bir evi, uçsuz bucaksız pamuk tarlası, yüzlerce kölesi olan acımasız köle tüccarı Calvin Candie (Leonardo Dicaprio) paylaşıyor. Filmin sürprizi ise kesinlikle Samuel L. Jackson.

zincirsiz

Müthiş bir karakter olan Dr. King Shultz, nam-ı diğer “dentist” bir kelle avcısı ve Brittle kardeşlerinin katillerinin peşinde. Bu büyük ödüle onu sadece esir Django ulaştırabilir. Ortodoks olmayan Schultz, Django’ya onu kurtaracağına dair söz verir ve buna karşılık Brittle’ların ölü veya canlı yakalanmasını ister.

zincirsiz

Yönetmen Quentin Tarantino ‘Zincirsiz’ filmini çekerken en çok ‘hava’nın sorun yarattığını söylemiş. Yağmur ya da ışığın değişmesi yüzünden çekimlerin başında yaptığımız ışıkla sonrası tamamen farklı oluyor sahneyi bitiremiyorsun!’ demiş. Düşündüm de bu kadar kan, vahşet seven bir adama hava vız gelmeli.

zincirsiz

Broomhilda rolünü canlandıran Kerry Washington da Broomhilda ile Django arasında var olan bağın ilgisini çektiğini vurgulamış röportajında; “Beni projeye en çok çeken şey, dünyanın büyük çoğunluğunun Afrika kökenli kişilerin insan olmadığı düşüncesine saplanmış oldukları bir dönemde, iki insan arasında böylesi bir aşk hikayesinin olması.” demiş.

Beni en çok film müzikleri, (unchainedsoundtrack  sitesini ziyaret edince bana hak vereceksiniz ) Leonarda Dicaprio’nun aşmış oyunculuğu ve “dentist” karakteri ile Christoph Waltz etkiledi diyebilirim.

Film şu anda 5 dalda Oscar adayı!

-En İyi Film
-En İyi Orjinal Senaryo (Quentin Tarantino)
-En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Christopher Waltz)
-En İyi Görüntü Yönetimi (Robert Richardson)
-En İyi Ses Kurgusu (Wylie Stateman)

Keyifli bir gününüzde izlemenizi tavsiye ederim. Bir de benim kadar tatlı düşkünü iseniz, filmin sonlarına doğru Calvin Candie’nin yediği vanilyalı pasta için tedarikli olun derim.

İyi seyirler dilerim şimdiden.

P.S Bu şahane yazıyı pek şahane Emel yazdı! Ara sıra konuk olarak miyavlayacak buralarda. Yumuşak patili hoşgeldinler diyelim birlikte!

← Önceki yazı
Sonraki yazı ➝
Menüye dön