Contagion. Çok bulaşıcı bir film!

Bir film yüzünden ilk defa gidip pürel aldım. Uzun zamandır kullanmıyordum. Malum domuz gribi zamanı herkesin çantasında vardı meret. Tekrar çantama gireceğini hiç düşünmüyordum. Hele ki bir film yüzünden! Eğer hastalık hastasıysanız sakın Contagion filmini izlemeyin. Paranoyadan paranoyaya koşturuyor insanı.

contagion movieFilm oldukça sürükleyici. Arada sırada gidip elinizi yıkamak ve suratınıza dokunmamak için ellerinizi bir taraflarınıza sokuşturmaya çalışmak dışında bir etkinlik gerçekleştiremiyorsunuz. Meyveleri daha bir ısrarla yıkarken buluyorsunuz kendinizi. O derece. Tabi filmin adı üstünde: Bulaşıcı Hastalık.
Oyuncuları görünce zaten “Bu neymiş böyle?!” diyorsunuz. En şahanelerinden Jude Law, Kate Winslet, Marion Cotillard, Matt Damon, Laurence Fishburne ve Gwyneth Paltrow oynuyor. Ne hikmetse hepsi de bu filmde döktürmüş! Özellikle canım Kate Winslet’a hasta olacaksınız, üzüleceksiniz. Yönetmeni de geçmeyelim, Steven Soderbergh çok iyi iş çıkarmış.

Filmin sonunda ne kadar çaresiz, küçük ve önemsiz olduğunu hissediyor insan. “Her an her şey olabilir” iyice dank ediyor kafaya. Bir umut “yine de iyi doktorlar var” mesajı verilmeye çalışılmışsa da bu gibi durumlarda ortaya çıkan kaos tüm umutları silip götürüyor. Yine de tedbiri elden bırakmayıp pürele devam etmek lazım. İyi seyirler!

 

 

 

Menüye dön