Chef, Ağzınızı Sulandıracak Bir Film

Chef, mutlu mu mutlu, keyifli mi keyifli, insanı gülümseten ve aynı zamanda ağzını sulandıran tam bir yaz sonu filmi. Bağımsız bir film oluşundan mıdır bilmem çok farklı bir his uyandırıyor insanda. Bu sene izlediğim en mutlu film Chef oldu diyebilirim.

Chef Şef
Restoranına gelen bir yemek bloggerının kötü eleştiriler yazması ve işlerin iyi gitmemesi üzerine işini bırakıp bir yemek kamyonu ile yeni bir işe girişen şef Carl Jasper’ın yaşadıklarını anlatıyor film. Bu arada tabi eski eşi ve çocuğu ile olan ilişkileri ve önceliklerinin nasıl değiştiğini görüyoruz. Yapılan yemekler ise gerçekten iştah açıyor. Yemek pornosu izleyeceğinizden şimdiden aç izlememenizi ve elinizin altında atıştıracak bir şeyler tutmanızı öneririm. Sosyal medyanın hem kötü hem de iyi yanlarını da gayet tatlı bir şekilde göstermişler. Daha fazlasını anlatıp da spoiler vermek istemiyorum ama oyunculardan da bahsetmeden edemeyeceğim.

Chef Şef

Chef’in yazarı, yönetmeni ve başrol oyuncusu Jon Favreau. Ünlü şef Carl Jasper’ı canlandırıyor. Bundan sonra umarım daha çok film yönetir, yazar ve oynar. İnsanda umut uyandırıyor. Favreau’nun yanında ise filme bolca renk katan yardımcısını canlandıran John Leguizamo var. Film bu adam olmadan asla bu kadar keyifli olmazdı diye düşünüyorum. Leguizamo’yu bu zamana kadar hep kötü rollerde gördüm diye hatırlıyorum. Chef’te bu karakterde izleyince bundan sonra mutlu filmler yapar umarım diye düşünmeden edemedim. Çok yakışmış gerçekten! Küçük rollerde de büyük oyuncular yer alıyor; Scarlett JohanssonDustin Hoffman ve Robert Downey Jr.. Özellikle Robert downey Jr. çok hoş bir karakter olmuş. Bir de şefimizin eski eşi rolünde Sofía Vergara var. Babası rolünde ise Jose C. Hernandez‘i şarkı söylerken izlemek mümkün. Filmin her yerinden sürprizler fışkırıyor anlayacağınız. Mutlaka ileyin!

Sevgiliyle izlerken iç geçirmeden edemedik, keşke ülkemizde de bu filmde yer alan güzelliklerin birkaçı olsa en azından. Neyse! Chef’i varsa şef bir tanıdığınızla izleyin. Ben eşim ve kuzenimle izledim, bolca hayal kurup menü oluşturduk yalandan. Ama yakında belki de bir yemek kamyonundan yazabilirim size kim bilir?Son bir öneri olarak Chef’in soundtrackinin de dinlemesi çok keyifli olduğunu belirteyim. Şuradan dinleyebilirsiniz: Chef Soundtrack. Keyifle!

Menüye dön