Cadılar Bayramı için Film Önerileri

Cadıları Bayramı İngiltere’de Amerika’daki kadar görkemli olmasa da yine de sevimli bir şekilde kutlanıyor. Ben en çok dükkanlardaki süslemeleri seviyorum, elbette en başta da boy boy bal kabaklarını. Ne korku kitapları okuyan ne de korku filmleri izleyen bir insan olmasam da, aranızda meraklıları varsa diye bir film listesi hazırlayayım dedim. Cadılar Bayramı’nda gidecek bir partiniz yoksa, evde arkadaşlarınızla korku filmleri ya da Cadılar Bayramı özelinde filmler izleyip, bol bol yiyip içip, iyi vakit geçirmek için bahaneye ihtiyacınız olursa, buyurun efendim. Dediğim gibi ben korku filmlerini asla seyretmediğimden Cadılar Bayramı özelinde film önerilerinde bulunacağım. Eminim çoğunu siz de izlediniz ama bazılarını tekrar izlemek isteyebilirsiniz.

Cadılar Bayramı için Filmler

1- Beetlejuice

Çocukluğumun en sevimli filmlerinden biri de Beetlejuice’dur. Ne zaman izlesem keyif aldığım nadir filmlerden. Tim Burton’dan bir film izlemeden Cadılar Bayramı olmaz diye düşünüyorum.

2- Casper

Sevimli Hayalet Casper da minik bireyli aileler için sevimli olabilir diye düşünüyorum. Gerçi çocuk olsun olmasın Casper yine de izlenir.

3- Ghostbusters

Yakın zamanda kadınlarla yeni bir versiyonu çekilen Hayalet Avcıları’nı elbette orijinalinden izlemenizi önereceğim. Hatta biraz uzun bir gece geçirmek isteyenler iki filmi birden izleyebilirler.

4- The Addams Family

Bu film de Beetlejuice gibi her defasında keyifle izlediğim filmlerden. Küçükken keşke böyle bir ailede dünyaya gelseymişim diye düşünürdüm ama muhtemelen iki gün bile dayanamazdım. Sinema tarihinde en sevdiğim ve en çok güldüğüm aile!

5- Hocus Pocus

Bu film tam bir Cadılar Bayramı filmi! Üç yüz yıl aradan sonra tam da Cadılar Bayramı’nda tekrar dünyaya gelen üç adet cadının başından geçenleri anlatan film, ailedeki herkesin çok hoşuna gidecek eminim.

Bonus: Practical Magic

Sandra Bullock ve Nicole Kidman’ın birlikte başrolleri paylaştıkları bu film de bonus olsun. Ailelerinde büyü olsa da bu iki kız kardeş uzun süre büyüden kaçınıyorlar ancak bir yerden sonra bu “cadı olma” durumundan faydalanmaya başlıyorlar. Eğer geceyi kız kıza geçirecekseniz bu güzelim aşk filmini izleyebilirsiniz.

Hepinize bol korkulu bir Cadılar Bayramı dilerim!

Menüye dön