Big Little Lies – Kaçmaz Bir Mini Dizi

Big Little Lies

Big Little Lies önce soundtrackine vurulup sonra kendisini büyük bir zevkle izlediğim mini dizilerden biri oldu. Oyuncularından konusuna, karakterlerinden müziklerine kadar gerçekten her yönüyle ilgi çekici bir dizi bu. Liane Moriarty adlı yazarın aynı adlı çok satar kitabından David E. Kelley tarafından televizyona uyarlanan dizi ne yazık ki sadece yedi bölümden oluşuyor. Ne yazık ki diyorum çünkü diziyi izledikçe hikayenin içinde kaybolup hiç çıkmamak istedim bu çekici ve biraz da korkunç dünyadan.

Big Little Lies

Big Little Lies Monterey denen enfes bir yerde geçiyor. Ancak dizinin daha ilk bölümünde birinin ölümü araştırılmaya başlanıyor ve bu ölüm üzerine Monterey’de yaşayan neredeyse herkes soruşturma altına alınıyor. Bir partide gerçekleşen ve gerçekten hayli vahşi görünen bu ölüm araştırıldıkça içinden çıkılmaz bir hale geliyor. Bir yandan ailelerin hayatlarını izlerken bir yandan da polislerin soruşturduğu davayı takip ediyoruz. Soruşturmadaki insanların anlattıkları ve yaşananlar arasındakileri birleştirdikçe olaylar daha bir berraklaşıyor ve aynı zamanda bulanıklaşıyor da çünkü insan denen şey, bildiğiniz gibi, gerçekten dipsiz bir kuyu.

Big Little Lies

Monterey’e küçük oğlu ile birlikte yeni taşınan genç bir kadının da geçmişinden çok şeyi yanında taşıdığını izliyoruz bir taraftan da. Elbette bir yandan zengin ve bir yandan da egolarında boğulmuş onca insanın olduğu bir ortamda çocukların çekmek zorunda kaldıkları da insanı şaşırtmıyor değil. Aileleri birbirin bağlayan bir ortam olarak okul dizinin en önemli parçalarından biri. okulda gerçekleşen gerçekten çok çirkin bir olay da ailelerin birbirine girmesine sebep oluyor ve polisler de aynı anda her şeyi didikliyor. Farklı açılardan aynı hikaye üzerinde dönen bir dizi bu anlayacağınız. Düşe kalka ilerleyen evlilikler, aldatan kadınlar, sadık kocalar, şiddet dolu evlilikler, sorunlu çocuklar ve şüpheli bir ölüm…

Big Little Lies

Kitabı okumadığım için bu mini diziyle ne kadar uyumlu olduğunu bilmiyorum ancak izlerken çok zevk alacağınıza eminim. Başrollerdeki büyük isimlerden birkaçı da şöyle: her rolde her zaman müthiş görünmeyi başaran Nicole Kidman, bu dizideki rolüyle gözümde biraz daha büyüyen Reese Witherspoon, göz alıcı Alexander Skarsgård ve giderek daha çok görmek istediğim bir oyuncu olan Shailene Woodley. İzleyecek bir şeyler arıyorsanız kaçırmayın derim ve lütfen ama lütfen soundtracki de dinlemeyi ihmal etmeyin. Keyifle!

Menüye dön