Banana ve Cucumber (ve Tofu), Kesinlikle İzlenesi Diziler!

cucumber ve banana

Şu sıralar biraz iş biraz hayat derken araya bol bol yazı sıkıştıramamış olsam da yazacak çok şey biriktirdim. Hemen ve acilen Banana ve Cucumber adlı dizileri takdim edeyim de, bu iki müthiş diziyi paylaşmanın mutluluğuna ereyim!

Banana ve Cucumber (ve aslında Tofu) birbirine bağlı üç dizi. Tofu daha çok belgesel kıvamında ilerliyor, Banana ve Cucumber ise birbiriyle iç içe iki farklı dizi olarak ilerliyor. Bu üç dizi isimlerini ereksiyonun sertliğini ölçmek için kullanılan isimlerden alıyor. Tofu yumuşak, Banana hafif sert ve Cucumber da sert olarak ölçülüyor. Bu isimlerden de anlayacağınız üzere dizilerde bol bol seks var evet. LGBT ilişkileri üzerinde duran diziler o kadar iyi yazılmış ki, birbirine geçen hayatları farklı dizilerde takip etmek gerçekten çok keyifli!

Banana ve Cucumber

banana ve cucumber

Cucumber 46 yaşındaki Henry ve uzun yıllardır birlikte olduğu sevgilisi Lance’i anlatan bir dizi. İngiltere’deki gay topluluğunun (ve aslında internet çağında olduğumuzdan her yerdeki) yaşamı da elbette bambaşka bir karakter olabilir. Bu ikilinin hayatına girip çıkanlar, aradan yıllar geçmiş olsa da ilişkilerindeki pürüzleri düzeltememeleri ve bunun sonucunda yaşananlar o kadar renkli ve o kadar iyi bir şekilde anlatılmış ki çoğu bölümün sonunda hemen bir sonrakini izlemek istedim. Bazı bölümlerde ağzınızın açık kalacağını şimdiden belirteyim. İnsanı şoka uğratmaktan korkmayan bir dizi bu.

Banana ise Cucumber’daki karakterleri içerse de daha farklı ilişkileri konu ediniyor. Her bölümde farklı farklı ilişkiler ya da konular işleniyor ve fakat bölümler arasındaki ya da Cucumber ile arasındaki bağlantıları kurmakta zorlanmıyorsunuz. Banana’da lezbiyen, biseksüel, straight ve gay ilişkiler işleniyor, yani Cucumber’deki gibi sadece gay ilişkileri üzerinde durmuyor. Bu dizide de çiftlerin ya da bir çift olmaya çalışan yalnız insanların yaşadıkları enfes bir şekilde anlatılıyor. Cucumber’a göre biraz daha dramatik bir dizi olmuş diyebilirim. İkisini birlikte tüketmenizi öneririm.

banana ve cucumber

Tofu

Tofu ise hem insanların hem de dizideki oyuncuların seksle ilgili deneyimlerini ve düşüncülerini anlattıkları bir belgesel/dizi. 57 yaşında ev kadınlarından 18 yaşında öğrencilere farklı insanlara yer verilmiş. Banana ve Cucumber kadar zevkli olduğunu ve hepsini izlediğimi söyleyemeceğim ancak diziyi çok severseniz buna da bir göz atabilirsiniz.

Menüye dön