Avatar Korra Efsanesi

Kedi bu yaz da rakı balık Ayvalık’ta! Denizden ve bahçeden vakit buldukça bol bol okumaya ve yazmaya devam ediyorum. Bu seferki yazı da kardeşim Zeynep’ten geliyor. Avatar benim de vakit buldukça izlediğim harika bir anime. Kardeşim hayranı ve takipçisi olduğundan daha detaylıca ve hoş bir yazı hazırladı sizelere. Bu tür animeler ilginizi çekiyorsa, çok seveceğinize eminim.

Avatar Korra

Çocukluğumda Nickelodeon adlı kanalı çok severdim, sürekli izlerdim. Lakin Avatar ile tanışmam babamın sayesinde oldu. Babamın izlediği animelere önyargı ile yaklaşıp izlememekte direnirdim, fakat Avatar’ın insanı içine çeken kurgusunun benim de aklımı başımdan alması uzun sürmedi. Gerek her ayrıntısına kadar çizilmiş geniş karakter kurgularıyla, gerek ana kurgusu ve bölümlerin güzelliğiyle Avatar çoğu çocuğun ve yetişkinin gözde animesi haline gelmiştir.

avatar korraÜç sezon benim gibi daha birçok hayrana yetersiz gelmişti, yaratıcılar yeni bir avatar ile muhteşem bir dönüş yaptılar. Geçen sene hazırlandığını duyduğum Avatar Korra’yı heyecanla, sabırsızlıkla bekledikten sonra arkadaşlarım o sevindirici haberi Nisan ayının ortasında benimle paylaştılar. Elbette eve gider gitmez ilk işim izlemek oldu. İnsan ne kadar garip hissediyor bilemezsiniz; birlikte büyüdüğünüz karakterleri görmek istiyor, onlara ne olduğu hakkında daha çok bilgi edinmek istiyorsunuz. Şimdiki karakterler onlardan birçok iz taşıyor, fakat asla yeterli gelmiyor. İkinci bölümün ardından kendi hikayesinin içine daha çok çeken Avatar, Aang’in tam tersi kişiliği ve yeni düşmanları ile bizlerle.

avatar angAvatar Korra bir su bükücü, fakat küçük yaştan itibaren hava elementi dışında diğer elementlerin hákimiyetini kazanmış, avatar olmanın ruhsal yönüyle ilgili sıkıntıları olmuştur. Avatar Aang’in oluşturduğu, herkesin barış(!) içinde yaşadığı Republic City’de (Cumhuriyet Şehri) geçiyor hikaye. İlk sezon on iki bölümden oluşuyor, Avatar Aang’in maceralarının aksine olaylar hızlı gelişiyor ve her bölümün ardından ağzınız açık bir biçimde bakakalıyorsunuz. İkinci sezonu da on dört bölümden oluşacak, yaratıcılara göre hikayenin yarısı Cumhuriyet Şehri’nde, diğer yarısı da dünyanın diğer yerlerinde geçecek. Hikayenin yazım aşaması bitmiş, bu aydan itibaren çekilmeye başlamıştır. Heyecanla yeni bölümleri bekliyoruz!
avatar korra aile ağacıAvatar’ın soy ağacı bazı şeyleri anlamanıza yardım edecektir. Şahsen en sevdiğim karakterler Tenzin ve ailesiydi hikayede. Sevimli çocukları ile çok güzel bir aile tablosu çiziyorlar. Son hava bükücü aileyi sizin de çok seveceğinize eminim! Aang’in maceralarının ardından Korra izlemekte çekiniyorsanız, size kesinlikle izlemenizi öneririm. “Korra, lütfen Aang ile iletişime geçer misin?” Tarzı şikayetlerinizin kaybolacağından, bölümlerin ardından aklınızı kurcalayan sorularla ve merakla baş başa kalacağınızın garantisini veriyorum.

Menüye dön