A Single Man – Tek Başına Bir Adam

2009 yılında vizyona giren A Single Man filmini zamanında bir türlü izleyememiştim. Keşke daha önce izleseymişim, inanılmaz bir filmdi! Bir de elbette Colin Firth severdim ama bu filmden sonra hayran da kaldığımı söylemem gerek. Yönetmen de  Tom Ford olunca insan doyamıyor tabi filme.

tek başına bir adam

Her şeyden önce, Colin Firth’e aşık oluyorsunuz. Mesleğinden tutun giyimine kadar her şeyi inanılmaz. Keşke üniversitede benim de böyle bir profesörüm olsaydı diye iç geçirmekten alamayacaksınız kendinizi. Julianne Moore da uzun zamandır gördüğüm en güzel halinde. İnsanlar yaşlandıkça çok daha hoş oluyorlar. Bunun en güzel örneği de Jeff Bridges sanırım.

tom ford suit

a single man121

Film bittiğinde sanki sadece yarım saat geçmiş gibi hissetmiştim. Çok da üzülmüştüm. Halbuki bir buçuk saat kadar sürüyor. Keşke bu bir film değil de dizi olsaymış ve hatta 20 sezon oynasaymış. Eksik hissettiriyor insana film, bitmesin istiyorsunuz. Tabi ben filmin sonunu kabullenemedim ve fazla üzüldüm. Sanırım bu duygu yoğunluğu da ondan…

Bir akşam vakit ayırın kendinize ve izleyin bu filmi. Çok seveceksiniz. Belki sonra gidip Tom Ford web sitesinden takım elbise falan da bakabilirsiniz.

Menüye dön