10. İstanbul Japon Filmleri Festivali

10. İstanbul Japon Filmleri Festivali başlıyor! Japonya İstanbul Başkonsolosluğu,  Japan Foundation ve Akbank Sanat’ın’ın işbirliği ile gerçekleşen festival birçok başarılı filme yer veriyor. Akbank Sanat’ta gösterilecek fimler 11-17-18-24-25 Ocak 2014 tarihlerinde ücretsiz olarak izlenebilir.

10. istanbul japon filmleri festivali

Açılış filmi olarak 2013 Cannes Uluslararası Film Festivali Jüri Ödülü kazanan Yönetmen Hirokazu Kore-eda’nın filmi “Benim Babam, Benim Oğlum” başta olmak üzere, günümüz çağdaş Japon filmleri başyapıtlarından “Mutluluk Veren Ekmek”, “Senden Bana” , ayrıca, tarihsel roman olan “Eihei’nin Rüzgarı, Dogen’nin Hayatı” isimli kitaptan uyarlanmış “Zen” filmi  gösterilecek.

10. İstanbul Japon Filmleri Festivali

Animasyon filmi olarak ise, çağdaş Japon anime dünyasını temsil eden yönetmen Makoto Shinkai’nin ilk eserlerinden “Yıldızın Sesi” ile birlikte, “Saniyede 5 Santimetre”, “Kulenin Gizemi” gibi animasyon filmleri ve Yönetmen Yamamoto ‘nun eseri olan “Miyori’nin Ormanı” gösterilecek.

Tüm filmler Japonca olarak ve Türkçe altyazılı gösterilecek. Ben vakit buldukça izlemeye gideceğim. Belki orada görüşürüz. Şimdiden iyi seyirler!

Menüye dön