“Love is”, Aşkın Küçük Şeylerde Olduğunu Kanıtlayan Resimler

“Love is”… Bu cümlenin sonu yıllardır binlerce farklı şekilde bitiyor. Özellikle Hollywood filmlerinde aşklar her zaman elden ayrıdır. Belki havaalanının ortasında bağıra bağıra şarkı söylemek zorunda kalırsınız, belki de bir düğünü basmak zorunda kalırsınız. Daha sessiz sakin bir tipseniz, sevdiğiniz insana her gün yıllarca mektup yazmak zorundasınızdır ya da şimdi aklıma gelmeyen saçma sapan eziyetli bir şeyler daha…

love is

Sonra bir gün bir resim görürsünüz, işte bu dersiniz. Aşk aslında hiç de öyle küçük çaplı bir savaş değildir. Koreli sanatçı Puuung görmeye alışık olduğumuz o zorlu aşklardan çok farklı bir aşkı anlatıyor Puuung “Love is” başlıklı serisinde. Aşkın küçük şeylerle büyüdüğünü gördükçe de hem rahatlıyor hem de seviniyor insan.

love is puuung

“Love is” ve günlük yaşamda aşk

“Love is” günlük yaşantımızda her gün şahit olduğumuz ya da yaşadığımız ancak ne yazık ki göremediğimiz anların üzerini çiziyor. Bu anlar da hemen kendinizle özdeşleştirebileceğiniz sevimli bir çift ile anlatılıyor. Alna kondurulan küçük öpücükler, doğum gününde yapılan sürprizler, battaniyenin altında uykuya dalmalar, birlikte film seyretmeler, güzel havalarda bisiklet sürmeler, birlikte yemek hazırlamalar… Düşündüğünüzde hayatın tadı gerçekten bu küçük anlarda. Resimleri inceledikçe düşünmeden edemiyor insan. Gerçekten bu anların tadını çıkarabiliyor muyuz? Yoksa pek önemsemiyor muyuz? Belki de neyin önemli olduğunu hatırlamanın zamanı geldi de geçiyor. Sanatın en güzel yanı da bu işte…

love is love is

Aynı zamanda çok sevimli bir kediye ve küçücük bir kuşa sahip olan bu çiftin evi de gerçekten çok hoş bir ev, resimlere bakıp “aawww” dedikten hemen sonra evi incelemenizi öneririm. Pencerelerinin büyüklüğünden, farklı tasarımına kadar ayrıntıların hepsine bayıldım. Özellikle duvar kağıtları, halılar ve kumaş desenleri gerçekten çok şirin. Puuung her bakımdan çok sevdiğim bir sanatçı oldu diyebilirim.

love is love is

Puuung “Love is” adlı serisiyle ilgili de şunları söylemiş: “Aşk, herkesin anlayabileceği ve deneyimleyebileceği bir şey. Ve aşk günlük yaşamda kolaylıkla göz ardı edebileceğimiz yollarda karşımıza çıkar. Ben de günlük yaşamlarımızda aşkın anlamını bulmaya ve bunu bir sanat çalışmasına dönüştürmeye çalıştım.”

love is love is

“Love is” serisini Grafolio‘da takip edebilirsiniz. Her hafta Salı ve Cuma günleri güncellenen Puuung’un profili kesinlikle takibe değer. Geçen sene bu sevimli seriye başlayan sanatçının yüzden fazla resmi var ve binlerce takipçisi var. Keyifle!

Menüye dön