96 Yaşındaki Fred’in 73 Yıllık Eşini Kaybettikten Sonra Yazdığı Aşk Şarkısı

Fred Stobaugh 96 yaşında, hayatında gördüğü en güzel kızla 1938 yılında tanışıyor. İsmi Lorraine. İk yıl sonra evleniyorlar. Bu sene Lorraine’i kaybediyor. “Bana hayatının 75 yılını verdi” diyor kendisiyle yapılan röportajda. Fred Stobaugh’ın şarkısının çok satanlarda olmasının arkasındaki hikaye bu. Yoksa ne bir müzisyen ne de yazar. Lorraine öldükten sonra Green Shoe Studio adlı bir müzik stüdyosu bir şarkı yarışması düzenliyor. Fred de yarışmanın ilanını gazetede görüyor ve Lorraine için yazdığı şiiri yarışmaya gönderiyor. Stüdyo çalışanları Fred’in mektubundan çok etkilenip, şiirini hoş bir aşk şarkısı haline getiriyorlar. Bununla da kalmayıp Fred’in hikayesini anlatan bir video çekiyorlar.

A Letter From Fred from Green Shoe Studio on Vimeo.

 “Oh sweet Lorraine, I wish we could do all the good times over again… Oh sweet Lorraine, life only goes around once, but never again. … The memories always linger on. Oh sweet Lorraine, I don’t want to move on. … that’s why I wrote this song.”

Videoyu izlerken bir yandan hüngür hüngür ağlayıp, bir yandan da mutluluktan delirecek gibi oldum. Böyle insanlar var! Böyle aşklar var! Dünyada başka hiçbir şeyin önemi olmadığını daha iyi anlıyor insan. Umarım hepimiz böylesine şahane bir aşk yaşar, yıllar sonra bile deli gibi özler; şiirler, şarkılar yazarız.

aşk şarkısı

Fred’e yardım etmek isterseniz şarkısını iTunes ya da Google Play‘den satın alabilirsiniz. Lorraine’i geri getirmeyecek elbette ama, şarkısı ne kadar insan ulaşırsa o kadar sevinecek kanımca. Hem de elde edeceği para artık yalnız yaşayan 96 yaşında bir erkek olduğundan çok işine yarayacaktır diye düşünüyorum. Aşkla!

Menüye dön