Kitaplık Kedisi 2017’ye Girerken 2016’nın Kısa Bir Özeti

Kitaplık Kedisi 2017’ye Girerken 2016’nın Kısa Bir Özeti

2016 gerçekten ilginç bir seneydi. Dünya ve ülkemiz adına hiç iç açıcı geçmediyse de ben bu seneyi kitap okuyarak, biraz daha rahat bir şekilde atlattım diyebilirim. Bu yıl Instagram‘da biraz daha aktif olmaya çalıştım, Kitaplık Kedisi’ne daha çok yazmaya gayret ettim ve en çok da okudum, okudum, okudum. Sizden beni çok mutlu eden mesajlar ve e-postalar aldım. Sadece kitaplar ve Kitaplık Kedisi ile geçirdiğim bir sene oldu diyebilirim 2016 için. Akıl sağlığımı ancak böyle koruyabildim. İyi ki bu siteyi açmışım da benim gibi okumaya meraklı insanlarla tanışmışım dedim hep. Desteğiniz için hepinize çok teşekkürler!

Bu yıl evimin efendisi Lebowski’yle kitap okuyarak ve oynayarak geçti. Bir kedi sahibi olmanın insanı nasıl değiştirdiğini ve nasıl mutlu ettiğini tekrar tekrar gördüm. Şu an bu yazıyı yazarken de karşımda oturmuş dik dik bana bakıyor. Sanki hakkında bir şeyler yazdığımı anlar gibi. Eğer imkanınız varsa bir sokak kedisini evlat edinin, evinize ve hayatınıza alın bu büyülü hayvanları. İnanın o size sizin ona verdiğinizden çok daha fazlasını verecek. Nasıl değiştiğinize siz de şaşıracaksınız. Şimdi gelelim kitaplara…

Still Life with Books and Flowers, Ethel Sands

2016’nın Kısa Bir Özeti

2016’da gerçekleştirdiğim en hoş okuma projelerinden biri elbette Kitaplık Kedisi Reading Challenge 2016 oldu. Sizin de katılımınızla iyice şenlenen bu projede kiminizin listelerinden kendi okuma listeme kitaplar kattım. En çok da bana yaradı bu iş anlayacağınız. Sizin kitap seçimlerinizi görmek her sene merakla beklediğim bir şeye dönüştü artık.

2016’da üçüncü senesini geride bıraktığımız Can’la Bir Sene okuma projesi de hem Simay’ın hem benim zevkle yürüttüğümüz projeler arasında. Her sene özenle seçtiğimiz kitapları bir güzel okuyup sizinle paylaşmaya ve Can Yayınları kitaplığımızı elimizden geldiğince büyütmeye doyamıyoruz. İnsanın en sevdiği arkadaşlarından biriyle okuması da gerçekten ayrı bir deneyim. Size de öneririm.

Kitaplık Faresi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Delidolu Yayınları ile Her Aya Bir Kitap projesi de çok keyifle gerçekleştirdiğim projelerden biriydi. Müthiş yazarlarla birlikte çok sevdiğim bir yayınevini de keşfetmiş oldum. Mutlaka göz atın derim.

Kitaplık Faresi ile gerçekleştirdiğimiz bir diğer okuma projesi de Can Çocuk ile Büyülü Bir Yıl‘dı. Birlikte 52 çocuk kitabı okuduk, her hafta bir tanesini tartıştık ve çocukluğumuza döndük.

Bu senenin en güzel projelerinden biri de Oğlak Yayınları ve Ruhu Doyuran Kitaplar diyebilirim. Oğlak Yayınları sayesinde yemek yapmayı ne kadar çok sevdiğimi ve kurgu dışı kitapların ne kadar güzel olduğunu keşfettim. Henüz bitmeyen okuma projesi 2017’de de devam edecek.

2017’ye Girerken…

Can’la Bir Sene 2017’de de devam ediyor. Simay da ben de kitaplarımı seçtik ve her pazar sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Okunacak kitaplarımızın da listesini yayınladık. Siz de bize katılın, her hafta bir kitabı birlikte okuyalım.

2017’de gerçekleştireceğim ve ayrıca heyecanlı olduğum bir proje de elbette Kitaplık Kedisi Reading Challenge 2017. Bu sene geçen sene olduğu gibi projede yine 20 kitap var. Umarım temayı çok sever bana katılırsınız. Sizin seçeceğiniz kitapları görmek için sabırsızlanıyorum! Sayenizde yine enfes kitaplar keşfedeceğim.

Her Ülkeden Bir Kitap Okuma SerüveniÖlmeden Önce Okumanız Gereken 1001 Kitap Listesi ve Oğlak Yayınları ve Ruhu Doyuran Kitaplar projeleri de tam gaz devam ediyor. Arada sırada ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir de 2017’de Kitaplık Kedisi’ne yeni bir kategori eklemeyi planlıyorum. Güzel değişiklikler oluyor hayatımda, deneyimlerimi sizinle de paylaşmak istiyorum. Güzellikler paylaştıkça çoğalıyor, buna artık gerçekten inanıyorum.

Menüye dön