12. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali!

İstanbul Modern Sinema, Sinema Sponsoru D-Smart’ın katkılarıyla 15-23 Mart tarihleri arasında bu yıl 12. yaşına giren Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Bu yıl kadın emeğini odağına alan festival, yine dünyadan ve Türkiye’den kadınların son yılda yaptıkları uzun metrajlara, belgesellere ve kısa filmlere yer veriyor.

Filmmor Kadın Filmleri Festivali
Hayatın Bahari

Filmmor’un bu yılki İstanbul Modern programında, “Bedenimiz Bizimdir”, “Kadınların Sineması”, “Kendine Ait Bir Cüzdan” adlı tema bölümlerinde; Pelin Esmer’in Gözetleme Kulesi, Aslı Özge’nin Hayatboyu, Mama Ekvtimishvili’nin Hayatın Baharı, Meltem Parlak’ın Koltuk, Aleksandra Czenczek’in Oyuncak Bebekler Ağlamaz, Belgin Söylemez’in Şimdiki Zaman, Pola Beck’in Ufukları Aşmak, Muriel Couin ve Delphine Coulin’in 17 Kız, Alina Marazzi’nin Senin Hakkında Her Şey, Vidi Bilu’nun Kırılgan, Lisa Fruchtman ve Rob Fruchtman’ın Tatlı Rüyalar ve Norma Fernandez’in Ruhen Camila gibi filmler bulunuyor.

Filmmor Kadın Filmleri Festival
Hayatboyu

Programda aynı zamanda sinema yapmak için pek çok fedakârlıkta bulunan Türk sinemasının değerli yönetmeni Bilge Olgaç’ın ölümünün yirminci yılı dolayısıyla bir anma günü gerçekleşecek. 20 Mart Perşembe günü Olgaç’ın İpekçe,Açlık ve Kaşık Düşmanı filmlerinin gösteriminin ardından saat 19.30’da Füsun Demirel ve Perihan Savaş’ın katılacağı “20. Yılında Bilge Olgaç” başlıklı bir söyleşi yapılacak.

Filmmor Kadın Filmleri Festival
Tatlı Rüyalar

12. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali programı da aşağıda;

İstanbul Modern / Istanbul Modern
15 Mart Cumartesi / 15th March Saturday
13:00 İlk Yalan / First Swallow, Kıl / Hair,  Kabuk / The Shell,  Butoyi / Butoyi,  Kaçak Yolcu / The Stowaway, Muina / Muina,  Kişisel İmgeler: Savaşın Kişisel Göstergeleri / Pesonal Images: Personal Semiotics of War, Çerçevelenmiş / Framed 104’
15:00 Kırılgan / Fragile 104’
17:00 Ufukları Aşmak / Breaking Horizons 90’
16 Mart Pazar / 16th March Sunday
13:00 Violette Leduc: Aşkın Peşinde / Violette Leduc: In Pursuit of Love 56’
15:00 Acı / Pain, Makas / Scissors, Şimdi Olmaz / Ahora No, İki Ruh / Two Souls, Hangi Peyniri İstersin? / Which Cheese Do You Want?, Küçük Vulva ve Klitoral Farkındalığı / Little Vulvah & Her Clitoral Awareness, Ça Ça Ça / Chan Chan, Juliana / Juliana, İçtenlik / Sincerity 107’
17:00 Senin Hakkında Her Şey / All About You 83’
18 Mart Salı / 18th March Tuesday
13:00 Gökkuşağının Peşindeki Çocuklar / The Children Chasing the Rainbow 60’
15:00 Gözetleme kulesi / Watchtower 100’
17:00 Gizli Özne / Secret Subject 40’
19 Mart Çarşamba/ 19th March Wednesday
13:00 Oyuncak Bebekler Ağlamaz / Dolls Can’t Cry 83’
15:00 Tatlı Rüyalar / Sweet Dreams 90’
17:00 Ruhen Camila / Camila from the Soul 60’
20 Mart Perşembe / 20st March Thursday
13:00 İpekçe / Silky 92’
15:00 Açlık / Hunger 79’
17:00 Kaşık Düşmanı / The Spoon Haters 90’
19:00 Söyleşi / Discussion : Ölümünün 20. Yılında: Bilge Olgaç / Bilge Olgaç: On the 20th Anniversary of Her Death
21 Mart Cuma/ 21nd March Friday
13:00 17 Kız / 17 Girls  90’
15:00 Şimdiki Zaman / Present Tense 110’
17:00 Hayatboyu / Lifelong 102’
22 Mart Cumartesi / 22rd March Saturday
13:00 Hayatın Baharı / In Bloom 104’
15:00 Bal / Honey 90’
17:00 Bana Anlatılan Anılar / Memories They Told Me 95’
23 Mart Pazar / 23rd March Sunday
13:00
15:00 Teyze / Aunty,  Saklı / Cache,  Bekleyiş / Isolated,  Camdaki Ses / The Sound at the Window, Ben, Sen, O / I, You, Her 67’
17:00 Koltuk/ The Sofa 85’

 

Menüye dön